Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1973 €

PlayStation

PlayStation (dar vadinama PS) – tai žaidimų konsolė, sukurta japonų kompanijos Sony Computer Entertainment, pirmą kartą rinkoje pasirodė dar 1994 m., tačiau didžiausio populiarumo sulaukė 2000 m., kai buvo išleista versija PSone. Dar po kelių metų pasirodė PlayStation 2, kuri taip pat nusipelnė didelių ne tik kritikų, tačiau ir buvusių bei būsimų konkurentų pagyrimų.

PlayStation yra ne tik žaidimų konsolė, kurios dėka galima pramogauti, žaidžiant į konsolės kietą diską įrašytus žaidimus, tačiau pasižymi eile kitokių funkcijų – galimybė groti garso kompaktinius diskus ir rodyti vaizdinę medžiagą, pasinaudoti įvairiais Interneto resursais, el. pašto tarnybomis bei integruotomis papildomomis interneto paslaugomis.

Šio metu prieinama septintos kartos žaidimų konsolė PlayStation 3 (PS3), kuri rinkoje yra jau nuo 2006 m. pabaigos, tačiau suderinama su daugybe žaidimų, kurie buvo skirti praėjusių kartų konsolėms PlayStation ir PlayStation 2 (PS2). Šiuo metu Sony pardavė jau virš 70 mln. PlayStation 3 konsolių; žaidimų konsolei prieinamų žaidimų kiekis jau viršija 3600 žaidimų.

Naujausioje PlayStation 3 yra įdiegtas Blu-Ray optinių diskų įrenginys, kuris leidžia peržiūrėti aukštos raiškos vaizdinę medžiagą. Iš periferinių jungčių prieinama Wi-Fi 802.11 b/g, Gigabit Ethernet, Bluetooth 2.0, kelios USB 2.0 jungtys. Senesniuose modeliuose buvo galima rasti ir atmintines kortelių skaitytuvą, tačiau naujose versijose jų atsisakyta. Kietų disko talpa priklauso nuo PS3 modifikacijos. Prieinami modeliai su 120 – 500 GB kietu disku. PS3 Slim modifikacija prieinama su 120 arba 250 GB talpos kietais diskais.

Žaidimų konsolių PlayStation 3 (PS3) ir PlayStation Mobile (PSP) savininkams prieinam internetinė tarnyba Sony PlayStation Network (PSN), kuri leidžia Internetu parsisiųsti į konsolės kietą diską įvairaus pobūdžio turinį – filmus, muziką, įvairių žaidimų demonstracines versijas, žaidimų atnaujinimus, taip pat pirkti pačius žaidimus bei juos žaisti su kitais PS3 vartotojais iš viso pasaulio. Pati PSN tarnyba yra nemokama, reikia mokėti tik už ten esantį turinį. PlayStation Home yra savotiškas socialinio tinklo analogas.

Šiuo metu žaidimų konsolių PS3 savininkams prieinama visi populiariausi žaidimai, iš kurių galima paminėti Call of Duty: Modern Warfare 2 ir Black Ops serijas, Battlefield 3, Assassin's Creed 3, NBA, NHL, FIFA, Need for Speed, Crysis, Grand Theft Auto, Mortal Kombat, Rayman, Sleeping Dogs, L.A. Noire, Uncharted, The Elder Scrolls V: Skyrim, Prototype 2, Max Payne 3, Uncharted 3: Drake's Deception ir kitus.

PlayStation taip pat prieinama eilė visokiausių priedų ir periferinių jungčių: žaidimų valdikliai (kontroleriai), kabeliai – USB šakotuvai, nuotolinio valdymo pulteliai, klaviatūros, vairai ir t.t., kuriuos gamina tokios kompanijos, kaip Hama, Vendor, Playfect, Tracer, Mad Catz, Logitech, Trust, Acme, Vogels ir kitos.