Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Personal Computer

Asmeniniam kompiuteriui skirtų žaidimų pasirinkimas yra bene lengviausia užduotis, kadangi čia viskas priklauso nuo žmogaus simpatijų vienam ar kitam žanrui: pirmojo asmens šaudyklė, rolių žaidimai, realaus laiko strategijos, lenktynių stimuliatoriai, galvosūkiai ir t.t. Vis tik daugiausia keblumų kyla, kaip reikia išsirinkti įvairius žaidybinius priedus, tokius kaip kompiuteriniai žaidimų vairai, kontroleriai (manipuliatoriai) ir t.t. Bene dažniausiu pasirinkimu tampa būtent kompiuteriniai vairai.

Daugumoje atveju su tokių vairų prijungimu prie kompiuterių problemų kilti neturėtų. Šiuo metu praktiškai dominuoja viena technologija, kuri yra universali – tai yra USB sąsaja, kurią turi bet kuris šiuolaikinis asmeninis kompiuteris. Tiesa, tvarkyklėmis tokius vairus aprūpina kiekvienas gamintojas atskirai, atnaujinimas taip pat priklauso būtent nuo pačios kompanijos. Aišku, geriausia suderinamumą patikrinti dar prieš perkant žaidimams skirtus įrenginius. Pavyzdžiui, Microsoft Windows XP vis dar labai plačiai paplitusi, tačiau naujų įrenginių gamintojai stengiasi nepalaikyti senų operacinių sistemų, mažiau žinomos kompanijos paprastai nesivargina išleisti tvarkyklių senoms sistemoms.

Kalbant apie tvirtinimo metodus, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad geriau įsigyti vairą, kuris gali pasigirti dviguba fiksacija, taip pat yra galimybė tvirtinti ir specialiais plastikiniais varžtais. Būtina, kad žaidžiant vairas nesikilnotų nuo paviršiaus. Taip pat labai svarbus rodiklis kainos kategorija ir produktyvumas. Turbūt garsiausi yra sprendimai su Force FeedBack palaikymu, jos leidžia patikimai pritvirtinti vairą prie paviršiaus. Pigesni variantai dažnai gerų tvirtinimo priemonių neturi, taigi gali kelti nemažai diskomforto aktyvaus žaidimo proceso metu. vairai su FeedBack technologija praktiškai dabar sutinkami visuotinai, taigi rinkdamiesi konkretų modelį, reikia žinoti, kad gali būti arba Force FeedBack arba Rumble FeedBack.

Force FeedBack yra viena populiariausių technologijų, maksimaliai priartinančių pojūčius prie realių (tai, ką jaučiame tikrai automobilyje). Jei Rumble FeedBack numato, kad naudojami specialūs vibraciniai motorai, kurie purto vairą tam tikrais momentais, pavyzdžiui, užvažiavus ant bordiūro, tai Force FeedBack turi servomotorą, kuris prijungtas prie vairo. Tokiu būdu, žaidėjas gali jausti visą sukibimo su keliu malonumą. Kalbant apie komplektaciją, rimtesni modeliai turi pedalus. Taip pat yra blokų, kuriuose akseleratorius ir stabdžiai papildyti sankaba, kuri neretai būna atskirai nuo pagrindinio pedalų bloko. Naujausi modeliai gali turėti ir pavarų perjungimo modulį.

Renkantis vairą, reikia turėti omenyje, kad vairo padengimas turi nemažą reikšmę. Pigiausi būna plastmasiniai, kiek geresni yra aptraukti guma, jie tarnaus kiek ilgiau, tuo tarpu oda traukti vairai praktiškai yra patys geriausi – vairo neprasuksime, o ir žaisti bus žymiai maloniai. Negalima nepaminėti ir vairo formos ergonomikos, kuri turėtų būti maksimaliai panaši į tikrą. Kitais žodžiais tariant, vairas turi būti patogus, mygtukai pasispausti be kokių nors problemų – pirštai turi judėti laisvai nuo vieno mygtuko prie kito, tačiau netrukdyti vairavimui. Be to, nemažai svarbus ir vairo pasukimo kampas. Šiandien normalu, kad tai yra 180 laipsnių, nors galima sutikti ir modelių su 800 laipsnių, viskas tam, kad žaidimai veiktu puikiai.

Renkantis modelius su pedalais, svarbu šio bloko svoris ir matmenys. Per lengvi labai greitai stumdosi į šonus, arba dar blogiau – pirmyn, jei jie neatsiremia į sieną, tuo tarpu pačių pedalų stangrumas irgi leidžia įvertinti, koks bus komfortas: labai lengvai pasispaudžiantys pedalai neleis patirti pilno malonu, per kieti pedalai, atvirkščiai, vargins.