Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
24705 €

Nintendo DS

Nintendo DS yra naujos kartos kišeninių žaidimų konsolių atstovas, kuris pasirod po Game Boy Advance SP. Nintendo DS turi taip vadinamą „kriauklės“ dizainą (pirmoji versija labai panaši į modelį Game and Watch) juose naudojami du LCD ekranai, tuo tarpu apatinis yra lietimui jautrus. Tam reikalui galima naudoti specialų rašiklį arba tiesiog pirštus, o šis funkcionalumas išnaudojamas daugelyje žaidimų. Speciali ekrano danga leidžia kalbėti apie didelį atsparumą išorės poveikiui, tuo tarpu su konsole komplekte esantis rašiklis tvirtinamas nugarinėje dalyje.

Nintendo DS žadimų kompiuteryje integruotas mikrafonas, kuris naudojamas kai kuriuose žaidimuose balso komandos duoti, arba skirtas pranešimų keitimui arba komandų davimų kitiems tokios pačios žaidimų konsolės vartotojams. Nintendo sprendimas palaiko bevielio ryšio standartą Wi-Fi, o tai leidžia vienu metu į tinklą sujungti iki šešiolikos tokių konsolių, kuris gali būti išsidėsčiusios nuo dešimties iki trisdešimties metrų viena nuo kitos. Daugeliui žaidimų su keletu ir daugiau žaidėjų reikalinga tik viena žaidimo kasetė: tam reikalui naudojama funkcija Download Play, kuri leidžia atsisiųsti reikalingą žaidimo dalį kitiems žaidėjams iš kasetės savininko. Kišeninėje žaidimų konsolėje taip pat yra laikrodis ir žadintuvas. Reikalingos kalbos nustatymui žaidime dažnai reikia pakeisti ir visos konsolės Nintendo DS nustatymus. Šiek tiek nepatogu, tačiau žaisti žaidimą sava kalba (jei tai prieinama) yra daug maloniau.

Nintendo DS gali pasigirti stereo garsiakalbiais, taigi galima pasinaudoti erdvinio garso privalumais, taip pat palaikomos specialios stereo ausinės, atitinkančios standartą TRS. Originali įranga yra kartu su mikrofonu. Taip pat prieinama ir Nintendo DS Lite versija, kuri pasižymi dar mažesniais matmenimis, patobulintu dizainu, taip pat daug ryškesniu ekranu. Paskutine modifikacija tapo modelis Nintendo DSi, kuri yra trečiasis Nintendo DS šeimos modelis. Mažesnis įrenginio storis, padidintas procesoriaus galingumas ir operatyvios atminties kiekis, dingęs GBA lizdas kompensuotas kitais privalumais – atsirado dvi web kameros su 0,3 megapikselių raiška, 256 megabaitai vidinės atminties, taip pat SDHC formato atminties kortelės ir jas palaikantis skaitytuvas. Be to, atsirado integruota aplikacija, tame tarpe nuotraukų redaktorius, leidžiantis uždėti tam tikrus efektus, galima pasinaudoti interneto naršykle, DSi Shop aplikacijų elektronine parduotuve ir kitais privalumais.

Reikia paminėti, kad Nintendo DS negali būti laikomas, pavyzdžiui, Sony PSP konkurentu, kadangi jo techniniai parametrai yra tikrai kuklūs. Naudojamas vos 67 MHz procesorius, 4 MB operatyvinė atmintis, tačiau, kaip minėta, tai yra visiškai kitokio kalibro žaidimų konsolė. Nintendo DS baterijos darbo laikas gali siekti nuo 6 iki 10 valandų, svoris siekia 275 gramus, tuo tarpu matmenys sudaro 149 x 85 x 29 mm. Iš ypatybių, kaip jau minėta, galima paminėti du ekranus, mikrofoną, specialų rašiklį, suderinamumą su Game Boy Advance (žaidimų konsolėmis Game Boy Advance, Game Boy Advance SP ir Game Boy Micro), integruota programinė įranga PictoChat, leidžianti apsikeisti pranešimais su 16 konsolių viename iš keturių pokalbių kambarių, laikrodis, data, žadintuvas, sensorinis ekranas. Paprastai konsolės kalba būna anglų, aišku, neretai kalba priklauso ir nuo žaidimų kasetės. Konsolė gali būti sidabrinės, baltos, juodos, mėlynos, raudonos, rožinės ir melsvos spalvos.