Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
9305 €
12889 €
item photo
Modulis transiveris LENOVO M5 SFP+ SR TRANSCEIVER
5539 €
2689 €
1651 €
1651 €
2746 €
1619 €

Moduliai transiveriai

Tinkliniai transiveriai, arba moduliai – transiveriai yra įrenginiai, kurie skirti signalo priėmimui ir perdavimui tarp dviejų fizinių sistemų, esančių skirtinguose lygmenyse. Tai yra ir siųstuvas, ir imtuvas viename, fizinis įrenginys, kuris sujungia host‘ą su lokaliu tinklu, tokiu kaip mums visiems įprastas Ethernet. Šiuolaikiniai Ehternet transiveriai turi elektroninių įrenginių, kurie perduoda signalą į kabelį ir atlieka kolizijų monitoringą.

Transiveriai leidžia stotims perduoti ir gauti signalą iš bendros tinklo aplinkos. Papildomai galima paminėti, kad Ethernet transiveriai apsprendžia kolizijas tam tikroje terpėje ir atlieka elektrinio izoliatoriaus vaidmenį tarp stočių. 10BASE2 ir 10BASE5 transiveriai jungiami tiesiogiai prie perdavimo segmento (kabelio) bendra magistrale. Nors pirmasis paprastai naudoja vidinį transiverį, integruotą į kontrolerio schemą ir T-konektorių, skirtą kabeliui prijungti, tuo tarpu antrasis (10Base5) naudoja atskirą išorinį transiverį ir AUI kabelį arba specialų transiverinį kabelį, kad būtų galima prisijungti prie kontrolerio. 10BASE-F, 10BASE-T, FOIRL taip pat paprastai naudoja vidinius transiverius. Reikia pažymėti, jog egzistuoja ir išoriniai transiveriai, skirti 10Base2, 10BaseF, 10baseT ir FOIRL, kurie gali atskirai būti prijungti prie AUI lizdo arba tiesiogiai, arba per AUI kabelį.

Jei transiveris yra jungiamoji grandis tarp optinių ir varinių kabelių, tai jį dažniausiai vadiname mediakonverteriu. Tai įrenginys, kuris perkonvertuoja vieno tipo signalą į kitą. Dažniausiai tokia terpe yra, kaip minėta, variniai laidai ir optiniai kabeliai. Signalo perdavimo terpe gali būti bet kuri duomenų perdavimo terpė, tačiau šiuolaikinėje terminologijoje mediakonverteris dirba kaip jungiančioji grandis tarp dviejų terpių – optinių ir varinių kabelių.

Tradiciškai, kalbant apie tinklo technologijas, mediakonverteriai savo veiklą vykdo taip vadinamame pirmame OIS modelio lygmenyje. Šiuo atveju neįmanoma konvertuoti dviejų duomenų perdavimo spartos tarp dviejų lygmenų, o taip pat negalimas kitoks intelektualus duomenų apdorojimas. Šiuo atveju mediakonverteriai taip pat gali būti vadinami transiveriais. Mediakonverterių technologijos plėtra leido šią įrangą aprūpinti papildomomis intelektualiomis galimybėmis, kad būtų galima suderinti senos įrangos veiklą su nauja. Mediakonverteriai ėmė darbuotis ir antrame SOI modelio lygmenyje, jiems suteikta galimybė konvertuoti ne tik terpę, tačiau ir duomenų perdavimo greitį, atlikti kitas konvertavimo funkcijas, tokias kaip pranešimas apie linijos nutrūkimas kitose pusėje, duomenų srauto perdavimo kontrolė, kitos techninės galimybės.

Taip pat galima sutikti ir Ethernet mediakonverterius, kurie tradiciškai dalijami į paprastus (pirmasis SOI modelio lygmuo) ir komutuojančius (antrasis SOI lygmuo), kuriems negalioja kiekybiniai apribojimai dėl mediakonverterių skaičiaus tam tikroje tinklo dalyje, jungiančioje jos segmentus. Tokių mediakonverterių aprašyme nurodoma 10/100TX, jei tai yra Fast Ethernet, arba 10/100/1000T, jei tai yra Gigabit Ethernet, o tai reiškia jų galimybę perkonvertuoti ne tik perdavimo terpę, tačiau ir greitį, o tai jau būdinga komutaciniams įrenginiams.