Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Prieigos taškas Prieigos taškas EW-7415PDn
4604 €

Modemai

Reikia pripažinti, kad pirmieji modemai pasirodė dar prieš pirmuosius kompiuterius ir buvo skirti telefoninio signalo perdavimui per telefonines linijas. Perduodantis modemas pradinę informaciją konvertuodavo į dviejų dažnių signalus (moduliavo), tuo tarpu priimantis modemas analoginį signalą permoduliuodavo, t.y. paversdavo į skaitmeninį signalą – vienetukus ir nuliukus. Pirmasis modemas kainavo beveik tūkstantį litų, o jo duomenų perdavimo sparta siekė 300 bitų per sekundę. Palyginkite su dabartiniais šimtais megabitų per sekundę.

Modemai būna paprasti (analoginiai modemai); radijo modemai, kurie suteikia prieigą prie Interneto per radijo ryšį; optinio pluošto privalumus išnaudojantys modemai, kuris prijungia kompiuterį prie Interneto per optinį pluoštą; kabeliniai modemai, kurie leidžia duomenis perduoti per TV kabelį, tuo tarpu televizorius kurio signalas interneto ryšiui netrukdo. ADSL modemai jungiami prie telefonų linijų, tačiau specialių technologijų dėka leidžia smarkiai padidinti duomenų perdavimo spartą (dažniausiai čia sparta siekia 7-8 Mbit/s), aišku, šiuo atveju interneto tiekėjai, jei yra galimybių, bando atsisakyti ADSL, kadangi čia reikalinga speciali įranga, kuri brangiai kainuoja, be to, ji smarkiai nusileidžia optiniam pluoštui.

Taip pat modemai gali būti vidiniai ir išoriniai. Vidinius modemus dažniausia naudoja stacionarūs kompiuteriai per PCI lizdą. Vidiniai modemai, kaip taisyklė, yra pigūs, nei išoriniai, jiems nereikalingi papildomi maitinimo adapteriai ir atskirų maitinimo rozečių. Vidinių PCI modemų gali būti įvairių. Tai ir programiniai modemai, kurio funkcijos paprastai dedikuotos tvarkyklėms bei konkretaus kompiuterio procesoriui. Tai leidžia atpiginti modemą, tačiau kompiuterio sparta šiek tiek sumažėja dėl procesoriaus resursų išnaudojimo (aišku, tai labiau aktualu senų sistemų savininkams).

Išoriniai modemai paprastai panašūs į dabartinius maršrutizatorius. Jie gali būti jungiami ne tik per UTP kabelį, tačiau duomenis gali perduoti ir per USB sąsają. Modemai gali turėti visą eilę indikatorių, kurie parodys modemo būseną konkrečiu metu. iš modemų gamintojų galima paminėti tokias kompanijas, kaip D-Link, Huawei, Linksys, Netgear, media-Tech, TP-Link, Ovislink, Emtec, Cisco, Intellinet ir kitus. Šiuo metu populiariausi būtent ADSL tipo modemai, kurie dažnai turi funkcionalumą, analogišką tiek paprastiems, tiek ir bevieliams maršrutizatoriams, kurie palaiko Wi-Fi 802.11a/b/g/n standartus, gali būti pajungiami keturi kompiuteriai, gali pasigirti integruota ugniasiene, įvairių prievadų filtravimu ir panašiai.

Taip pat paskutiniu metu vartotojams naudojant mobiliuosius įrenginius (telefonai, nešiojami kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai), populiarėja per USB sąsaja jungiami 3G/4G modemai, kurių dėka Internetą galima turėti ne tik namuose ir įstaigose, tačiau ir viso miesto ar net užmiesčio teritorijoje, kur veikia mobiliojo ryšio tinklai. Šiuo atveju internetas dažniausiai gaunamas per mobiliojo ryšio operatorių, tam reikalinga turėti SIM kortelę bei užsisakyti tam tikrą Interneto planą. Aišku, toks internetas negali pasiūlyti didelio greičio, kaip namuose ar įstaigose esantys Wi-Fi, o juo labiau optinis internetas.