Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
2694 €
65537 €

KVM

Egzistuoja du pagrindiniai KVM įrangos tipai: KVM prailgintuvai (KVM extender) ir KVM perjungėjai (KVM switch). Pirmieji sprendžia periferinių sąsajų signalų perdavimo (prailginimo) tam tikru atstumu klausimą (tai gali būti atstumas nuo kelių metrų iki dešimčių kilometrų), tuo tarpu antrieji leidžia optimizuoti IT infrastruktūrą: buvimo vietą, komutaciją ir darbo vietų kiekį.

KVM prailgintuvai, kuriuos sudaro pora įrenginių (priėmėjas ir siuntėjas) pagal savo signalo perdavimo pobūdį skirstomi į tris grupes: optiniams kabeliams (fiber optic) skirti prailgintuvai, vytai varinių laidų porai skirti modeliai (CATx) ir tie, kurie išnaudoja IP tinklus (KVM over IP). Kiekviena iš grupių turi savo ypatybes.

KVM prailgintuvai, skirti optiniams kabeliams, maksimaliai efektyvūs ten, kur būtinas signalo perdavimas (tame tarpe vaizdinė ir garsinė medžiaga) originalioje būsenoje dideliais atstumais. Vis tik, žinoma, tokių KVM sprendimų panaudojimas apsiriboja optinių tinklų išplitimu, juo labiau, kad tokie sprendimai yra nepigūs.

KVM prailgintuvai, skirti vytos poros kabeliams (CATx) negali veikti tokiais dideliais atstumais, kaip pritaikyti optiniams tinklams, tačiau gali būti panaudoti visur, kur tik galima pravesti vytos poros kabelius. Dėl savo labai plačių komutacijos galimybių ir įdiegimo paprastumo – tai yra pats populiariausias KVM prailgintuvų tipas.

Pagrindinis KVM over IP prailgintuvų privalumas – jie visiškai nereikalauja naujų kabelių paklojimo, kadangi naudoja egzistuojančius įmonės lokalius tinklus. KVM over IP technologijos naudojimas suteikia galimybę administruoti tam tikroje teritorijoje išsibarsčiusius serverius, kurie gali būti ne tik skirtingose patalpose, tačiau ir skirtingose šalyse.

Savo ruožtu, KVM perjungėjai (KVM switch) gali būti skirstomi į tris tipus: vieno vartotojo (single user), daugelio vartotojų (multi user), matriciniai (KVM matrix).

Vieno vartotojo KVM perjugėjai leidžia vienam vartotojui valdyti grupę kompiuterių iš vienos darbo vietos. Daugeliui vartotojų skirti KVM sprendimai leidžia vienu metu keliems vartotojams administruoti grupę kompiuterių.

KVM perjungėjai skiriasi skiriasi prievadų (port) skaičiumi, kurių kiekis gali būti nuo 1 iki 64, taip pat prijungimo tipu – vytos poros kabelis (CATx), per IP arba per optinį kabelį, o taip pat papildomų funkcijų pasirinkimu: garso palaikymu (galimas ir stereo režimas), nuotoliniu maitinimo valdymu; įvairių vaizdo sąsajų palaikymu – VGA, DVI, HDMI, DisplayPort; saugumu – autentifikaciją ir šifravimu; galimybe prijungti kelis monitorius; nuotolinio darbo ypatumais, priklausomai nuo valdomo įrenginio; nuoseklių įrenginių palaikymu ir t.t.

Šiuo metu KVM sprendimų pasirinkimas yra gana sunkus dalykas, ypač kai nėra aišku, ko tiksliai reikia dabar ir ko reikės ateityje. Vis tik teisingas pasirinkimas žymiai supaprastins IT ūkio valdymą bei darbą padarys efektyvesniu. Tuo tarpu iš gamintojų galima išskirti kompanijas Aten, Edimax, D-Link, Logilink, Trendnet, Gembird, Manhattan, Intellinet, Digitus, Sandberg, Belkin, HP ir kt.