Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

Komutacinės spintos

Komutacinės spintos – tai konstrukcija, kuri skirta patogiam, kompaktiškam, technologiškam ir saugiam telekomunikacinės/tinklo įrangos tvirtinimui. Tai gali būti serveriai, maršrutizatoriai, modemai, telefoninės stotelės ir t.t. Atviros montažui skirtos komutacinės spintos dažnai naudojamos kaip uždarų spintų alternatyva. Montavimo spintos yra trijų tipų: vieno rėmo, dviejų rėmų (tokia konstrukcija leidžia montuoti sunkią įrangą su keturių lentynų fikcija vienu metu, o padidina jų patikimumą ir apkrovimo lygį) ir serverinės (specialiai sukurtos tam, kad juose būtų talpinami serveriai); jų išskirtinėmis savybės yra padidintas fizinis patikimumas ir konstrukcijos tvirtumas; optimalus svoris, galimybė įdiegti papildomus komponentus.

Komutacinių spintų su uždaru tipu būna įvairių, tačiau atviro tipo paprastai standartizuotos, jų matmenys sudaro: plotis – 19 colių arba 482,6 mm, gylis – 600 mm, 800 mm ir daugiau, priklausomai nuo montuojamos įrangos. Kartais naudojamas specialus plotis – 23 arba 10 colių, tačiau tai nutinka retais atvejais.

Komutacinėse spintose įranga montuojama į specialiai tam skirtus korpusus, arba dar vadinamus lentynas (rackmount). Tokie korpusai turi 17,75 colių, arba 45,085 mm plotį, aukštis paprastai gali sudaryti kelių iki kelių dešimčių standartizuotų 1U aukščio įrenginių. Esant poreikiui, į tokias spintas gali naudoti ir standartiniai stacionarūs kompiuteriai, tik tam reikės panaudoti specialius adapterius, tačiau praktikuojama labai retai.

Panašios komutacinės spintos atsirado gana seniai ir turi standartizuotus dydžius, kurie nustatyti jų atsiradimo metu ir dažniausiai naudojamas matavimo vienetas yra coliai. Tokiu būdu, dažniausiai galima išgirsti 19 colių lentynos. Iš pradžių jos buvo skirtos, kas įdomiausia, geležinkelių poreikiui, tačiau vėliau jos pradėtos naudoti telekomunikacinei įrangai talpinti. Komutacinės spintos paprastai naudojamos duomenų centruose, serverių kambariuose ir t.t.

Profesionalios įrangos tipai, kurie gali būti pramoniniu būdu gaminami ir skirti 19 colių korpusuose talpinti: tai IT įranga, pramoniniai kompiuteriai, sistemų valdymo ir pramoninio automatizavimo sistemos, integruoti nepertraukiamo maitinimo šaltinio įrenginiai, duomenų centrų maitinimo skirstytuvai, duomenų centrų nuotolinio IP monitoringo priemonės, profesionali muzikinė įranga (sintezatoriai, efektų procesoriai ir t.t.), garso konferencijų ir sinchroninio balso vertimo funkcija, vaizdo konferencijoms skirta įranga, profesionali garso aparatūra (skaitmeninės garso platformos, mikseriai, garso komutatoriai, stiprintuvai ir t.t.), profesionali garso įranga (vaizdo komutatoriai, vaizdų procesoriai ir kt.), profesionali garso ir vaizdo įranga (DVD grotuvai, vaizdo imtuvai, CD įrašymo įranga ir t.t.), vaizdo stebėjimo įranga (vaizdo registratoriai, dekoderiai, serveriai ir t.t.), profesionali valdymo ir maitinimo įranga, skirta scenų apšvietimui ir panašiai.