Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Bevielio prisijungimo įrenginys UBIQUITI UniFi Access Point, AC HD, EU
30806 €
item photo
Bevielio prisijungimo įrenginys UBIQUITI NS-5AC-EU
10879 €
4014 €

Bevielio ryšio įranga

Šiais laikais bevielis Internetas yra labai populiarus, kadangi nuolat daugėja įrenginių, kurie fiziškai negali būti prijungti prie Pasaulinio Voratinklio – tai ir telefonai, planšetiniai kompiuteriai, nešiojami kompiuteriai, su kuriais dažnai patogiau pasinaudoti Wi-Fi ryšiu ir nesukti sau galvos dėl kabelių (juo labiau, kad jų šalia gali ir nebūti). Šiuo metu rinkoje galima įsigyti visos eilės gamintojų bevielio ryšio įrangos, kuri skiriasi kaina, funkcionalumu, matmenimis, dizainu ir t.t. Dažniausiai renkantis bevielio ryšio įrangą, atkreipiamas dėmesys į taip vadinamus bevielius maršrutizatorius (Wi-Fi router, Wireless router)

Bevieliai maršrutizatoriai gali kainuoti labai skirtingai. Jei žiūrėtume tik į išorę, kodėl vieni kainuoja 50 litų, tuo tarpu kiti gali kainuoti 200 litų ir daugiau, nors iš pirmo žvilgsnio funkcionalumas tas pats – gali būti pajungti keli kompiuteriai, galbūt dar papildomai gauname Wi-Fi funkcionalumą. Aišku, kaina priklauso ir nuo prekinio ženklo garsumo ir populiarumo. Dabar galima pasirinkti galybės kompanijų gaminius, pradedant TP-Link, D-Link, Netgear, ASUS, Trendnet, Edimax, Tenda, Belkin, ir baigiant Linksys, Cisco ar Mikrotik.

Didelę įtaką kainai turi kompiuterių komponentai ir jų surinkimo kokybė, integruotos procesoriaus sparta ir atminties talpa, klaidų kontrolės galimybė, duomenų paketo apdorojimas, kodavimas, maršrutizavimas, tuo pačiu metu daugybės kanalų palaikymas, ugniasienės funkcionalumas, patikėtos zonos, duomenų srautų ribojimas ir kontrolė, šifravimo galimybės ir t.t.

Visa tai kainuoja pinigus, tad pasirinkdami maršrutizatorių, reikėtų iš karto apsispręsti, ko jums tiksliai reikia, o ko – ne. Be to, visąlaik reikėtų prisiminti, kad gali būti deklaruojamos tos pačios funkcijos, tačiau akivaizdu, kad kokybiškesnis (paprastai brangesnis) maršrutizatorius, kaip taisyklė, veiks stabiliau, tad rečiau pasitaikys problemos dėl dingstančio Interneto ryšio. Bevielio ryšio atveju stabilus veikimas ypač aktualus, kadangi būtent ši funkcija dažnai parodo įrangos kokybę.

Renkantis bevielį maršrutizatorių, labai svarbu atkreipti dėmesį į palaikomą Wi-Fi standartą. Šiuo metu labiausiai paplitęs yra Wi-Fi 802.11n standartas, kuris veikia 2,4 – 2,5 GHz arba 5 GHz diapazone, gali pasiūlyti duomenų perdavimo greitį iki 600 Mbit/s. Yra atgalinis suderinamumas su 802.11a/b/g standartą palaikančiais tinklais, tačiau šiuo atveju duomenų perdavimo sparta bus ribojama senesnių standartų galimybėmis. 802.11n specifikacijos numato galimybę dirbti viename iš dviejų diapazonų – 2,4-2,5 arba 5 GHz. Tai padidina naudojimo lankstumą. Nešiojamiems kompiuteriams skirti CardBus ir ExpressCard su šiuo standartu gali palaikyti tik vieną diapazoną, tuo tarpu mini-PCI adapteriai – abu. MIMO standartas yra esminis 802.11n privalumas, kuris leidžia duomenis perduoti ir priimti vienu metu, taigi galima pasiekti teorinį 600 Mbit/s greitį.

Naujausias standartas vadinasi Wi-Fi 802.11ac, jis veikia 5 – 6 GHz diapazone, jis leidžia duomenis perduoti iki teorinių 1,3 Gbit/s greičiu (arba iki 6 Gbit/s, pasitelkiant 8x MU-MIMO technologiją), o tai yra daug kartų greičiau, nei gali pasiūlyti 802.11n standartas.