Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

TV Imtuvai

Televizoriai paprastai perkami ilgam laikui, taigi visai nenuostabu, kad technologijoms žengiant pirmyn, televizorių funkcionalumo ima trūkti, jei norima pasinaudoti moderniomis funkcijomis. Viena iš pagrindinių TV imtuvų pirkimo priežastimi visai neseniai buvo visuotinė skaitmenizacija, kai televizorius palaiko tik analoginį signalą, tuo tarpu TV programų transliacija perėjo prie skaitmeninio standarto. Tam reikalui naudojamos DVB-T ir DVB-C technologijos, kurios atitinkamai numato, kad bus naudojamasi skaitmeninį signalą galinčiomis priimti antenomis arba TV signalas ateina kabeliniu būdu (paprastai šią paslaugą teikia kabelinės televizijos kompanijos ir Interneto paslaugų tiekėjai).

Dėl analoginės ir skaitmeninės TV ypatumų daugmaž viskas aišku. Skaitmeninės TV imtuvai leidžia mėgautis geresne vaizdo kokybe, skaitmeninės TV signalui priimti gali būti daug nepalankesnės sąlygos, nei analoginės atveju (skaitmeninės TV atveju signalas gali būti perduodamas daug toliau, esant tam pačiam galingumui). Be to, analoginės TV formatas sudaro 4:3, tuo tarpu skaitmeninės – 16:9. Kitais žodžiais tariant, galima skaitmeninę TV galima stebėti per visą ekraną (tiek esant plačiaekraniam, tiek ir įprastam formatui). Analoginėje TV visos spalvos, sinchronizavimo signalai ir kontrastai patalpinti viename signale. Tai reiškia, kad jie suspausti, taigi gauname mažiau atspalvių ir daug prastesnį ryškumo lygį, nei DVB standarto atveju.

Jei televizoriai jau turi gamyklinį skaitmeninės televizijos standarto palaikymą, TV imtuvą įsigyjami dėl papildomo funkcionalumo. Pavyzdžiui, kartais kompiuteriai gali būti prijungti prie televizoriaus, tačiau nenorima modernizuoti paties kompiuterio. Tokiu būdu, įsigyjamas TV imtuvas su reikalingais kabeliais (šie paprastai būna komplekte), taigi iš kompiuterio vaizdinę ir garsinę medžiagą galima transliuoti į televizorių. Pats priedėlis gali būti atpažįstamas kaip papildoma laikmena (pavyzdžiui, jei kietieji diskai gali buti jungiami prie televizoriaus). Esant naujausių USB versijų palaikymui (2.0, 3.0), galima kopijuoti į jį norimus filmus, kuriuos vėliau bus galima peržiūrėti per televizorių.

Taip pat neretai pasitaiko atvejų, kai norima prijungti duomenų kaupiklį arba atminties kortelę ir peržiūrėti jos turinį per televizorių. Tam atvejui renkamasi TV imtuvai, kuri turi USB sąsajas arba atminties kortelių skaitytuvus. Paprastai TV imtuvai leidžia atkurti filmuotą medžiagą ir nuotraukas. Neretai funkcionalumas leidžia atlikti ir skaitmeninio turinio įrašymo į TV imtuvą, pasinaudojant PVR režimu (aišku, TV imtuvas privalo turėti vidinę atmintį). Atminties kortelės jungiamos per tam skirtą lizda, kaip jau minėta, labai praverčia fotoaparatų savininkams – taip peržiūrėti nuotraukas paprasta, greita ir patogu.

Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į palaikomų sąsajų skaičių ir tipus (priklausomai nuo jūsų televizoriaus, galim prireikti SCART, S-VIDEO, USB, HDMI, UTP ir kt.), taip pat palaikomus garso ir vaizdo kodekus, tarp kurių paprastai galima rasti MPEG Audio, AAC, PCM, DTS, Dolby Digital (AC-3), taip pat MPEG (.mpg, .vob), Matroska (.mkv), AVI (.avi), MPEG-4 (.mp4) ir BDAV (.mts, .m2ts) bei kitus. Iš TV imtuvų reikėtų išskirti ir IP TV priedėlius, kuri leidžia pasinaudoti jūsų interneto paslaugų tiekėjo transliuojamomis TV programomis, kurios be didelio vargo gali būti ir HD formato (taip vadinama raiškioji televizija).