Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

Serveriai Tower

Serveris – tai skaičiavimų įrenginys, kuris dažniausiai skirtas kolektyviniam darbui, daugiau nei vieno asmeninio kompiuterio užduotims arba eilei programų atlikti. Nuo serverio darbo priklauso visi jame dirbantys vartotojai ir stacionarūs kompiuteriai.

Iš Tower serverių gamintojų galima išskirti tokias kompanijas, kaip Dell (PowerEdge T serija), HP (Proliant ML serija), IBM, taip pat komponentus tokiems serveriams gamina tokios kompanijos, kaip Intel, AMD, Compucase, Supermicro, Chieftec ir kitos. Priklausomai nuo užduočių ir naudojimo sąlygų, Tower serveriai gali būti skirstomi į tokias pagrindines kategorijas: produktyvumas, patikimumas, plėtojamumas ir valdymas.

Produktyvumas yra pagrindinis galingumo rodiklis. Produktyvumas priklauso nuo to, kiek ir kokie yra procesoriai, koks branduolių skaičius kiekviename procesoriuje, kokų kiekį gigabaitų naudoja operatyvinė atmintis ir t.t. Panašiai kaip namų vartotojams skirtuose kompiuteriuose: kuo galingesnės komplektuojančios dalys, tuo jis galingiau veikia. Skirtingai nuo tradicinio kompiuterio, serveriai naudojami daug galingesni kompiuterių komponentai, pažangios technologijos, tokios kaip, pavyzdžiui, pagrindinės plokštės su keturiais branduoliais, keturių kanalų operatyviąją atmintį, SAS (Serial Attached SCSI) tipo kietieji diskai su 15000 aps./min. sparta, nepriklausomas PCI Express magistrales, skirtas galingiems RAID ir HBA kontroleriams.

Patikimumas yra tas rodiklis, kuris išskiria serverį iš paprastų kompiuterių tarpo. Serveris dažniausiai yra brangesnis už paprastus asmeninius kompiuterius, kadangi jis privalo tarnauti daug ilgiau. Ir nuo pat pradžių serverio platforma (procesoriai, pagrindinės plokštės, operatyvioji atmintis, diskų masyvas) kuriama taip, kad būtų atsižvelgta į ilgaamžiškumą ir patikimumą. Pastarasis reiškia, kad yra fizinis patikimumas (stabilumas pasiekimas, naudojant kokybiškus komponentus ir kokybišką surinkimą) bei aparatinis patikimumas (programinės įrangos stabilų veikimą dažnai kompensuoja aparatinės dalies stabilus darbas).

Patikimumui pasiekti naudojama, pavyzdžiui, operatyvioji atmintis su ECC klaidų korekcija, serveriams skirta FB-DIMM atmintis, kuri gali pasigirti didele talpa ir didesniu patikimumu, nei ECC moduliai, RAID masyvai (Redundant Arrays of Inexpensive Disks), neleidžiantys dingti duomenims, jei sugedo vienas/keli ar daugiau kietų diskų, o kaupiklių keitimą galima atlikti, nestabdant serverio darbo.

Plėtojamumas reiškia, kad galima padidinti serverio skaičiavimo galią, padidinant procesorių skaičių, operatyvios atminties talpą ir t.t., arba keičiant juos į galingesnius komponentus. Tai yra būtent aparatinis plėtojamumas. Dažniausiai visi serveriai turi potencialą būti atnaujintiems/modernizuotiems. Tai yra aparatinis plėtojamumas. Savo ruožtu, programinė įranga serveryje gali būti modernizuota, kadangi serverio produktyvumo lygis dažnai priklauso nuo operacinės sistemos.

Serverio valdymas reiškia, kad yra galimybė nuotoliniu būdu sekti jo būseną, nuotoliniu būdu jį įjungti/išjungti arba perkrauti. Nuotolinės diagnostikos galimybė leidžia atlikti testus net ir sistemai esant įjungtai, taip išsiaiškinant galimus gedimus. Tam reikalui diegiami specialūs moduliai, kurie gali atlikti serverio diagnostiką bet kokioje būsenoje, svarbu, kad tik būtų elektra.

Pagal atliekamas funkcijas/vaidmenį serverius galima skirstyti į darbo grupės serverius, domenų kontrolerius, proxy serverius, elektroninio pašto serverius, WEB serverius, terminalinius serverius, failų arba aplikacijų serverius, serverius – ugniasienes, FTP serverius, spausdinimo serverius, taip pat namų vartotojams skirtas sistemas.