Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
12495 €
34249 €
15921 €
1.17495 €
65273 €
12610 €
21357 €
23645 €
23149 €
44827 €
21357 €
18966 €
12928 €

Operacinės sistemos

Windows OS – tai kampanijos Microsoft operacinių sistemų šeima, kurios valdymui paprastai naudojama vartotojo grafinė sąsaja. Šiuo metu operacinių sistemų Windows šeima įvairiais duomenimis dirba maždaug devyniuose iš dešimties tradicinių asmeninių kompiuterių – tai stacionarūs ir našiojami kompiuteriai. Operacinės sistemos Windows gali dirbti su platformomis x86, 64 bitų x86, IA-64 ir ARM.

Šiuo metu prieinamos Windows 7 serijos operacinės sistemos, tačiau jos jau keičiamos Windows 8 versijomis, kurios pasirodė 2012 metų pabaigoje. Įvairių analitikų duomenimis, dabar Windows 8 naudojama maždaug keliuose procentuose asmeninių kompiuterių, ir yra beveik lygi Windows Vista daliai. Dabar prieinamos kelios naujos operacinės versijos: Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 Enterprise ir Windows RT.

Windows 8 yra pagrindinė ir pati paprasčiausia operacinės sistemos versija, kurią gali naudoti tiek nešiojami tiek stacionarūs kompiuteriai. Ši versija skirta pirmiausia namų vartotojams, turi pagrindines funkcijas, įskaitant Metro vartotojo grafinę sąsają, gyvas korteles, palaikoma el. parduotuvė Microsoft Store, iš kurios galima atsisiųsti norimų aplikacijų, pagal nutylėjimą įdiegta Interneto naršyklė Internet Explorer 10, integruota Microsoft vartotojo paskyra, tradicinis darbastalis ir t.t.

Windows 8 Pro yra suderinama su Windows 7 Professional ir Windows 7 Ultimate ir pirmiausia skirta entuziastams bei verslo vartotojams. Ši versija apima visus Windows 8 bruožus. Papildomos galimybės apima Nuotolinio darbastalio funkciją, galimybę dalyvauti Windows Server domene, galima šifruoti failų sistemą, palaikoma Hyper-V virtualizacijos technologija, krovimasis iš virtualaus kieto disko (VHD), grupinės politikos, mobilios sistemos sukūrimas, pasitelkiant BitLocker To Go technologiją. Taip pat žadamas Windows Media Center funkcionalumas, tačiau jis prieinamas kaip atskiras programinis paketas.

Windows 8 Enterprise apima visas Windows 8 Pro funkcijas (išskyrus galimybę įdiegti Windows Media Center kaip priedą), su papildomomis galimybėmis, skirtomis didelėms kompanijoms – NFS tarnyba, RemoteFX virtualizacija, DirectAccess galimybė, Windows To Go, AppLocker ir kitos.

Windows 8, skirtingai nei Windows XP ir Windows 7 – naudoja naują vartotojo grafinę sąsają Modern (dar žinoma kaip Metro). Ši sąsaja pirmoji pasirodo, sistemai pasikrovus. Savo funkcionalumu ji panaši į tradicinį darbastalį – pradžios ekranas turi aplikacijų korteles (panašias į nuorodas), kurias paspaudus, paleidžiama aplikacija. Sistema turi ir tradicinį darbastalį, tačiau šis figūruoja kaip atskira aplikacija. Operacinė sistema Windows 8 yra modernizuota Windows 7, darbo su operacine sistema metodai liko tie patys. Kartu pridėtas tokių naujovių palaikymas, kaip USB 3.0, Bluetooth 4.0, DirectX 11.1 ir NET. Framework 4.0. Yra galimybė pasinaudoti ir nauja nustatymų juosta, kurios dėka galima konfigūruoti sistemos parametrus.