Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

Antivirusinės programos, platus pasirinkimas

Lietuvoje šiuo metu yra populiariausios kompanijų Kaspersky Lab, ESET (NOD32), Symantec (Norton), Bitdefender  antivirusinės programos, tačiau po mūsų šalies rinkoje pasirodo ir AVG, Avast, Avira, G-DATA ir kiti prekiniai ženklai. Antivirusinius produktus galima suskirstyti į kelias kategorijas: pagrindinę apsaugą suteikianti antivirusinė programinė įranga (paprastai vadinamos tiesiog Antivirus), internetiniai antivirusinių paketai (dažniausiai sutinkamas pavadinimas – Internet Security) bei visaapimantys antivirusinių paketai (dažnai sutinkami pavadinimai – Total Security, Pure Security, Endpoint Security ir t.t.).

Iš pradinę apsaugą suteikiančių antivirusinių paketų galima paminėti Kaspersky Anti-Virus, ESET NOD32 Antivirus, Bitdefender Antivirus Plus, Symantec Norton Antivirus, Avira AntiVirus Premium ir kitas. Šio tipo produktuose prieinama Realaus laiko apsauga (Real-Time protection), kuri nuolat saugo kompiuterius nuo naujų ir senų grėsmių, pasinaudodama ne tik nuolat atnaujinamomis parsisiunčiamomis duomenų bazėmis, tačiau ir „debesų“ technologijomis. Šios reikalauja nuolatinio interneto ryšio, tačiau leidžia pasiūlyti daug didesnį apsaugos lygį, o kartu sumažina kompiuterinių sistemų resursų naudojimą. Šiuo atveju stebimas aktyvumas Interneto puslapiuose, el. paštas, įvairiausių P2P programų, VoIP klientų veikla ir t.t.

Kartu prieinama ir pilno sistemos skenavimo galimybė, kuri leidžia patikrinti visus sistemoje esančius failus. Naujos technologijos leidžia skenuoti tik atidaromus arba modifikuotus failus, tokiu būdu sumažinamas sistemos resursų naudojimas. Naujos funkcijos leidžia taupyti nešiojamų kompiuterių bateriją tuo atveju, jei sistema neprijungta prie išorinio elektros maitinimo šaltinio.

Daug platesnę apsaugą suteikia taip vadinami Internet Security paketai. Iš tokių galima paminėti Kaspersky Internet Security, ESET Smart Security, Bitdefender Internet Security, Norton Internet Security, Avira Internet Security ir kitus. Šio tipo antivirusinės programos apima visas anksčiau minėtų standartinių paketų funkcijas, tačiau kartu pasiūlyti ugniasienę, el. šiukšlių (spam) filtravimo sistemas, kurios apsaugo el. paštą nuo nepageidaujamų laiškų bei tokiu būdu plintančių kenkėjų, el. bankininkystės apsaugos sistemą, leidžiančią saugiai atlikti el. būdu teikiamas finansines operacijas, tėvų kontrolės sistemą (sprendimas, leidžiantis apriboti vaikų veiklą – naudojimosi kompiuterių laiką, galimybę naršyti tik tam tikruose interneto puslapiuose ir t.t.), internetinių grėsmių blokavimo sistemą (apsauga nuo phishing atakų, įspėjimai apie nesaugius interneto puslapius, nepageidaujamų reklaminių priedų blokavimas).

Galiausiai pilniausi antivirusinių programų paketai siūlo ne tik standartinių Antivirus ir Internet Security suteikiamus privalumus, leidžia pasinaudoti ne tik kompiuterinės sistemos, tačiau ir asmeninės informacijos apsauga ir kitomis priemonėmis. Iš tokių antivirusinių produktų galima paminėti ESET Endpoint Security, Kaspersky PURE Security, Bitdefender Total Security, Symantec Norton 360, Avira Internet Security Plus ir kt. Čia papildomai prieinami slaptažodžių valdymo įrankiai, automatizuotos atsarginių kopijų darymo įrankiai, duomenų šifravimo instrumentai, saugaus failų pašalinimo funkcijos, taip pat sistemos valymo ir spartos optimizavimo įrankiai. Be viso kito, dažnai licencijos galiojimo laikotarpiu prieinamas ir nemokamas techninis palaikymas iš antivirusinių programų autorių pusės.