Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
14470 €
5959 €
20792 €
11402 €
11892 €
8396 €

Docking Station

Docking-station – tai stacionari konstrukcija su periferinėmis jungtimis kai kuriems elektroniniams įrenginiams, kuri kartu tarnauja greitam prijungimui prie maitinimo lizdo, duomenų perdavimui, balso ir multimedia duomenų srauto siuntimui. Ypatingai dažnai docking-stotelės naudojamos mobiliems arba nešiojamiems elektronikos įrenginiams, tokiems kaip nešiojami kompiuteriai, išmanieji telefonai, skaitmeninės video kameros ir fotoaparatai bei kt. įrangai. Iš tokių priedų gamintojų galima išskirti kompanijas Lenovo, Hewlett-Packard, Kensington, Sweex, Dell, Targus, Samsung, Trust, Toshiba, iTec, Logitech, Asus, Logilink, Belkin, 4World, Natec, Case Logic, Olympus, Media-Tech, Cooler-Master, Tracer ir kt.

Paprastai docking-stotelės naudojamos su nešiojamais kompiuteriais, tačiau paskutiniu metu jas pradeda naudoti ir planšetiniai kompiuteriai. Vis tik docking-stotelės kurias naudoja nešiojami kompiuteriai yra labiau funkcionalesnės, juo labiau, kad jos naudojamos žymiai seniau, nei atsirado pačios planšetės. Dažnai prie nešiojamų kompiuterių aprašymo galima pamatyti tokius terminus, kaip dockstation, docking-stotelė, portų replikatorius, expansion port, sujungimo stotelė. Visi išvardinti pavadinimai reiškią praktiškai vieną ir tą patį – mobilaus įrenginio funkcionalumo praplėtimui. Docking-stotelė arba portų replikatorius prie nešiojamo kompiuterio prijungiama arba iš apačios, arba iš nugarinės dalies, arba apskritai per specialų kabelį, t.y. docking-stotelė yra atskira dėžutė.

Pagrindinė tokių įrenginių naudojimo idėja yra tokia – vartotojas ima su savimi nešiojamą kompiuterį, kuris yra lengvas ir mobilus, su minimaliu komunikacinių galimybių (komutacijos, funkcionalumo) skaičiumi. Atėjęs namo arba į darbo biurą, jis prijungia nešiojamą kompiuterio prie docking-stotelės arba portų replikatoriaus ir iš karto gauna pilnavertį kompiuterį, prie kurio prijungiami standartiniai išoriniai monitoriai, klaviatūros (jei įdiegta į nešiojamą kompiuterį neturi tam tikrų galimybių – pavyzdžiui, skaičių klaviatūros ir kitokių funkcinių klavišų), pilnavertė kompiuterio pelė, tinklo kabelis (jei nešiojamas kompiuteris yra itin mobilus ir yra tik vienas tinklo adapteris), spausdintuvas, skeneris, kitokius periferinius įrenginius, jei tam yra poreikis.

Taigi visą periferiją galima prijungti prie vienos docking-stotelės, nejunginėjant kiekvieno įrenginio iš naujo tiesiai prie nešiojamo kompiuterio (aišku, jei jis turi tam skirtus lizdus). Jei tik reikia pasinaudoti nešiojamu kompiuteriu pagal tiesioginę paskirtį, staigiai atjungiame jį nuo stotelės ir galima eiti savais reikalais.

Labai dažnai docking-stotelės, skirtos mobiliems kompiuteriams, turi optinių diskų įrenginį, kurio dažnai gamintojai nediegia, siekdami sumažinti nešiojamo kompiuterio svorį ir matmenis. Taip pat gali būti įdiegtas ir TV tiuneris, garso kolonėlės, tam skirtas stiprintuvas ir t.t., kadangi šios galimybės nešiojamuose kompiuteriuose būna ne pačios geriausios kokybės. Dažniausiai portų replikatoriuose galima sutikti papilomas USB, VGA, DVI jungtis, skirtas išoriniams monitoriams, projektoriams ir kt. vaizdo išvesties įrangai prijungti, garso lizdai ausinėms ir mikrofonams ar išorinei akustikai, taip pat tokie pasenę lizdai, kaip LPT ir COM, kurie daugiau skirti seniems spausdintuvams ir specifiniams periferiniams įrenginiams. Reikia paminėti, kad ne visos docking-stotelės yra universalios, tad reikia atidžiai rinktis (geriausia – pagal gamintojo rekomendacijas).

Planšetinių kompiuterių docking-stotelės paprastai atrodo kaip prijungiamos klaviatūros, kurios dar gali turėti USB, tinklo jungtis, papildomos baterijos jungtį, taip paverčiant planšetę į darbui patogų nešiojamo kompiuterio analogą.