Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
2385 €
2156 €
1557 €

Aušinimo padai / Stovai

Kad nešiojami kompiuteriai būtų patogūs ir nedidelių matmenų, gamintojams tenka juose esančias detales patalpinti arti viena kitos – daug arčiau, nei tai būtų stacionarių kompiuterių atveju. Dėl šios procedūros vidiniai nešiojamo kompiuterio komponentai negali lengviau išsklaidyti išskiriamos šilumos (pastarajai nėra kur dingti, kaip tik užsilaikyti šalia ją išskiriančių komponentų), taigi nešiojamas kompiuteris gali labai lengvai perkaisti su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis, jei tik bus nesiimta atitinkamo aušinimo.

Eksploatuojant nešiojamus kompiuterius taip, kaip gamintojas nurodo, atliekant įprastas užduotis, dažnai užtenka ir kompiuterio vidinių aušinimo resursų, tačiau esant karštai vasarai, o kartu smarkiai apkraunant sistemą, kompiuteris pradeda labai garsiai veikti, kadangi jame esantis ventiliatorius nespėja susidoroti su išskiriama procesoriaus, vaizdo plokštės, kietieji diskai ir kitų komponentų šiluma. Kartu galima buvo ne kartą matyti, kaip kompiuteris patalpinamas ant minkštų, pūkuotų paviršių, kurie uždengia ventiliacines angas, dėl to vėsus oras nepatenka į nešiojamo kompiuterio vidų, o dėl to aušinimo sistema pradeda garsiai veikti net ir atliekant įprastus darbus, naršant internete ir t.t. tam reikalui egzistuoja įvairiausių aušinimo padų ir stovų, kurie padės apsaugoti kompiuterį nuo perkaitimo ir galimo visiško sugedimo.

Iš aušinimo padų ir stovų gamintojų galima išskirti tokias kompanijas, kaip Deepcool, Cooler Master, 4World, Media-Tech, Canyon, Thermaltake, Xilence, Targus, Gembird, Prestigio, Zalman, Manta, Tracer, Edimax, Spire, Enermax, Chieftec, Titan ir kt. Kaip matyti, tarp gamintojų yra nemažai ir tų, jie kuria aušinimo sistemas kurias naudoja stacionarūs kompiuteriai, taigi galima tikėtis, kad jų sprendimai bus vieni efektyviausių, siekiant išspręsti prolemą kurią sukelia nešiojamų kompiuterių aušintuvai. Taip pat reikėtų iš karto paminėti, kad aušinimo padai gali būti pasyvūs ir aktyvūs. Pasyvūs neturi ventiliatorių, jie tarnauja dažniausiai kaip papildomas pakėlimas, kuris leidžia vėsiam orui lengvai pasiekti dažniausiai kompiuterio apačioje esančias ventiliacines angas. Aktyvūs sprendimai, kaip jau galima spręsti iš pavadinimo, turi ventiliatorius, kurie aktyviai dalyvauja aušinant patį kompiuterį.

Renkantis aušinimo padus ir stovus, pirmiausia reikia suplanuoti biudžetą, kadangi tokie sprendimai dažnai skiriasi savo kaina, kuri nemažai priklauso ir gamintojo populiarumo. Reikia pasiskaičiuoti, kiek žadate išleisti. Taip pat vienas iš variantų yra pasikonsultuoti su tos parduotuvės vadybininkais, iš kurių įsigijote nešiojamą kompiuterį. Kompetentingas specialistas padės išsirinkti geriausią jų kompiuterio modeliui sprendimą. Taip pat reikia pasirinkti aušinimo padą/stovą, kuris tinka jūsų kompiuterio matmenims, kadangi jie, kaip žinia, būna įvairiausių dydžių. Geriausia, jei su savimi turėsite savo nešiojamą kompiuterį. Reikia prisiminti, kad aušinimo padas ar stovas gali būti didesni už jūsų nešiojamą kompiuterį. Tai yra visai normalu. Kitokiu būdu, ant mažesnio stovo kompiuteris gali blogai laikytis, o kartu ir jo darbo efektyvumas bus mažesnis.

Reikėtų pasižiūrėti, kurioje kompiuterio vietoje yra ventiliacinės ertmės. Kai kuriuose modeliuose jos šonuose, kai kur  - apatinėje dalyje, kituose – iš nugarinės pusės. pasirinkite aušinimo padą, kuris oro srautą nukreipia į ventiliacinių ertmių pusę. Kartu reikia atkreipti ir į skleidžiamą ventiliatorių triukšmo lygį. Galiausiai reikia apsispręsti, kur stovės kompiuteris su aušinimo padu. Dažnai dirbama su kompiuteriu ant kelių, taigi reikia rinktis ir atitinkamus aušinimo padus.