Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

Tinklo irenginiai

TipTop.lt galima įsigyti tinklo įrangos kurią naudoja nešiojami kompiuteriai. Tai padeda tais atvejais, kai nešiojamas kompiuteris yra senas ir neturi Wi-Fi modulio arba jis yra suderinamas su senu standartu (paprastai dėl to kenčia duomenų perdavimo greitis), o tam tikrais atvejais reikalinga Ethernet sąsaja, tačiau šio tipo lizdas yra sugedęs, o jo keitimas problematiškas arba apskritai neįmanomas. Šiuo metu tarpo populiariausios mobiliems kompiuteriams tinkamos produkcijos yra USB sąsają turintys Wi-Fi adapteriai. Asortimente yra tokių kompanijų, kaip Edimax, TP-Link, HP, D-Link, BenQ, Netgear, Cisco, 4World ir kt., produkcija.

Bevieliai adapteriai paprastai palaiko skirtingus Wi-Fi standartus, kurie žymimi kaip IEEE 802.11, gale pridedant skirtingas raides. IEEE 802.11 – tai bevieliam lokaliam tinklui skirtas komunikacijos standartas, paprastai veikiantis 2,4 GHz ir/arba 5 GHz dažnių diapazonuose. Vartotojams toks bevielio ryšio standartas žinomas kaip Wi-Fi, kuris faktiškai jau yra prekinis ženklas, kurį pasiūlė ir plėtoja organizacija Wi-Fi Alliance.

Iš pradžių Wi-Fi gana plačiai paplito, išpopuliarėjus nešiojamiems kompiuteriams, kuriuos reikėjo patogiai sujungti į bendrą tinklą, tačiau UTP kabeliais tai buvo sudėtinga arba dėl patogumo sumetimų. Šiuo metu Wi-Fi palaiko praktiškai visi išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, kuriems tai leidžia greitai ir dažnai nemokamai prisijungti prie Interneto, nenaudojant gana brangaus 3G/4G Interneto.

IEEE 802.11 iš pradžių siūlė galimybę perduoti duomenis radijo ryšiu ne didesniu nei 1 Mbit/s greičiu. Vienas iš pirmųjų greitųjų bevielio ryšio standartų - IEEE 802.11a – leido duomenis perduoti iki 54 Mbit/s greičiu. Darbinis standarto diapazonas buvo 5 GHz. Vėliau buvo priimtas IEEE 802.11b standartas nebuvo 802.11a tęsinys, jis naudoja 2,4 GHz diapazoną, o duomenų perdavimų greitis sudaro iki 11 Mbit/s. IEEE 802.11b buvo tie produktai, kurie pradėti testuoti organizacijos WECA (šiuo metu žinoma kaip Wi-Fi Alliance), kad būtų suderinami su standarto reikalavimais bei kitais jį atitinkančiais produktais. Testavimus praėję produktai gali būti žymimi ženklu „Wi-Fi“.

Ilgą laiką IEEE 802.11b buvo labiausiai paplitęs standartas, o jo pagrindu buvo sukurta visa galybė įrenginių, skirtų lokaliems bevieliams tinklams. Vėliau jį pakeitė IEEE 802.11g, kuris veikia 2,4 GHz diapazone ir gali pasiūlyti duomenų perdavimo greitį iki 54 Mbit/s, taigi beveik penkis kartus viršija 802.11b galimybes. Be to, jis garantuoja atgalinį suderinamumą, tačiau šiuo atveju bus galima pasiekti tik 11 Mbit/s spartą.

Šiuo metu labiausiai paplitęs yra Wi-Fi 802.11n standartas, kuris veikia 2,4 – 2,5 GHz arba 5 GHz diapazone, gali pasiūlyti duomenų perdavimo greitį iki 600 Mbit/s. Yra atgalinis suderinamumas su 802.11a/b/g standartą palaikančiais tinklais, tačiau šiuo atveju duomenų perdavimo sparta bus ribojama senesnių standartų galimybėmis. 802.11n specifikacijos numato galimybę dirbti viename iš dviejų diapazonų – 2,4-2,5 arba 5 GHz. Tai padidina naudojimo lankstumą. Nešiojamiems kompiuteriams skirti CardBus ir ExpressCard su šiuo standartu gali palaikyti tik vieną diapazoną, tuo tarpu mini-PCI adapteriai – abu. MIMO standartas yra esminis 802.11n privalumas, kuris leidžia duomenis perduoti ir priimti vienu metu, taigi galima pasiekti teorinį 600 Mbit/s greitį.

Naujausias standartas vadinasi Wi-Fi 802.11ac, jis veikia 5 – 6 GHz diapazone, jis leidžia duomenis perduoti iki teorinių 1,3 Gbit/s greičiu (arba iki 6 Gbit/s, pasitelkiant 8x MU-MIMO technologiją), o tai yra daug kartų greičiau, nei gali pasiūlyti 802.11n standartas.