Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

Optiniai irenginai

TipTop.lt galima įsigyti įvairių gamintojų optinių diskų įrenginius (ODD), kurie gali būti tiek vidiniai, tiek ir išoriniai. Išoriniai optiniai įrenginiai paprastai naudoja USB sąsają, tuo tarpu dabartiniai vidiniai  ODD jungiami per standartine tapusią SATA sąsają. Atitinkamą produkciją siūlo kompanijos Samsung, Lenovo, LiteON, Transcend, Plextor, Hewlett-Packard (HP), LaCie, Asus ir kitos.

Praktiškai visi optinių diskų įrenginiai atitinkamų laikmenų nuskaitymui naudoja lazerį, kurio spindulio ilgis gali kisti, priklausomai nuo to, kokio tipo laikmena yra įdėta (aišku, jei pats įrenginys yra suderinamas su daugiau nei vienu formatu). Egzistuoja tokio tipo ODD įrenginiai: CD-ROM, CD-RW, DVD-ROM, DVD-RW, DVD-RW DL, HD DVD-ROM, HD DVD/DVD RW, BD-ROM, BD-RE ir kiti.

CD-ROM yra pats paprasčiausias CD įrenginio tipas, kuris skirtas tik CD laikmenų skaitymui. CD-RW – lygiai toks pats įrenginys, tik su galimybe įrašyti CD-R/RW formato diskus. DVD-ROM įrenginys skirtas tik CD/DVD diskų skaitymui. DVD/CD-RW yra lygiai toks pats įrenginys, kaip ir DVD-ROM, tačiau su galimybe įrašyti CD-R/RW diskus. DVD RW įrenginio skaitomi tik CD ir DVD diskai, tačiau ir įrašyti duomenis į juos. DVD RW DL, skirtingai nuo anksčiau minėto DVD RW, sugeba taip pat įrašyti į du sluoksnius turinčius DVD kaupiklius, kurie nuo paprastų skiriasi galimybe sutalpinti dvigubai daugiau informacijos.

BD-RE įrenginys nuo visų anksčiau minėtų įrenginių skiriasi tuo, jog gali įrašyti Blu-Ray formato diskus. Tai yra patobulinta optinių laikmenų technologija, kurios pagrindą sudaro mėlynojo spektro lazerio spinduliai, kurie yra trumpesni, nei tie, kurie naudojami CD/DVD atveju. Lazerio bangų ilgio sumažinimas leido susiaurinti diskuose esančių takelių plotį beveik dvigubai, lyginant su DVD diskais, ir padidinti įrašomų duomenų tankį. Apsauginio sluoksnio storio sumažinimas leido padidinti įrašymo ir skaitymo operacijų į/iš keleto sluoksnių patikimumą.

Blu-Ray diskai daugiausia naudojami didelės raiškos skaitmeninei vaizdo medžiagai įrašyti. Pavyzdžiui, viename vienos pusės ir vieno sluoksnio diske galima įrašyti iki kelių valandų HDTV formato vaizdinės medžiagos, kaip duomenų perdavimo greitis sudaro iki 54 Mbit/s. Blu-Ray formatas yra pasiūlytas kompanijos Sony ir dažniausiai naudojamas šios kompanijos produktuose.

HD DVD-ROM yra optinių diskų skaitymo įrenginys, kuris suderinamas su HD DVD formatu. HD DVD – tai naujos kartos optiniai diskai, kurie visų pirma skirti didelės raiškos vaizdinei medžiagai saugoti. Naujasis formatas leidžia įrašyti tris kartus daugiau informacijos, nei dabartiniai DVD, vieno sluoksnio HD DVD gali sutalpinti 15 GB duomenų, tuo tarpu dviejų sluoksnių – iki 30 GB. Kaip taisyklė, HD DVD įrenginiai gali nuskaityti DVD ir CD formato diskus. Savo ruožtu, HD DVD/DVD RW įrenginiai gali ne tik nuskaityti, tačiau ir įrašyti į tokių formatų laikmenas, kaip DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, CD-R, CD-RW.