Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Ekranai Matricos

Kartais atsitinka taip, kad reikia keistis ne tik vidinius nešiojamų kompiuterių komponentus, tačiau ir nešiojamo kompiuterio ekraną (dar vadinamą matrica arba LCD panele – pavadinimų gali būti keletas). Reikia pripažinti, kad ekranai kuriuos naudoja nešiojami kompiuteriai yra viena pažeidžiamiausių vietų, kadangi paprastai serijiniai modeliai yra neapsaugomi specialia danga, kaip tai yra brangių modelių atveju (čia paprastai naudojamas populiarusis Gorilla Glass, dažniausiai tokius naudoja telefonai ir planšetiniai kompiuteriai).

Nešiojamo kompiuterio remonto būtinybė dėl mechaninių ekrano (matricos) pažeidimų sudaro nemažą dalį nelaimingų situacijų atvejų. Kaip elgtis tokiais atvejais, variantų yra tikrai ne vienas. Paprastai vartotojai pasirenka vieną iš trijų. Kartais vartotojai tiesiog prijungia prie nešiojamo kompiuterio monitorius kuriuos naudoja stacionarūs kompiuteriai. Sprendimas paprastas, tačiau nešiojamas kompiuteris netenka savo pagrindinio funkcionalumo – jis jau nebėra nešiojamas. Kitas variantas yra kiek radikalesnis – parduoti savo seną kompiuterį (arba padėti į stalčių/išmesti) ir, primokėjus tam tikrą sumą, nusipirkti naują.

Vis tik racionaliausiu sprendimu galima laikyti nešiojamo kompiuterio ekrano (matricos) keitimą. Tam tikrais atvejais, kai turima speciali gamintojo garantija, tai galima padaryti nemokamai, tačiau dažniausiai tai yra negarantinis atvejis,  taigi reikia už matricą mokėti. Šiuo atveju daugiausia laiko sugaištama analogiško ekrano paieškai. Jei gyvenama dideliame mieste, tai padaryti bus kiek paprasčiau. Galima kreiptis tiesiai į TipTop.lt arba jos atstovus Lietuvos regionuose, kurie padės surasti reikiamą modelį - gamintojo siūlomą originalą arba kitų gamintojų siūlomus analogiškus pakaitalus (šiuo metu prieinami kompanijos Whitenergy sprendimai, taip pat yra galimybė surasti naudotų analogų, arba užsakyti).

Prieš užsakant reikiamo nešiojamo kompiuterio ekrano matricą, reikia tiksliai išsiaiškinti, koks yra sugedusio modelio tipas ir specifikacijos. Teks savarankiškai išardyti nešiojamą kompiuterį, atverti ekrano dangtį ir pasižiūrėti gamintojo pateiktą informaciją, o galbūt tai leisti padaryti specialistams. Yra kitų būdų patikrinti ekrano matricos tipą ir specifikacijas (pavyzdžiui, specialios programos arba duomenų bazės internete), tačiau paprastai tai būna sudėtingiau, ypač specifinių nešiojamų kompiuterių atveju. Jei nešiojamas kompiuteris yra serijinis modelis ir buvo prieinamas visuotinai, tai bus gana paprasta.

Šiuo metu prieinami modeliais su ekranais, kurių įstrižainė svyruoja nuo 10 iki 17.3 colių, pastarųjų raiškos sudaro 1024 x 600, 1280 x 800, 1366 x 768, 1600 x 900. Atskirais atvejais galima užsakyti ir šiuo metu nestandartinių variantų su 1440 x 900 taškų raiška, taip pat Full HD (1920 x 1080) taškų raišką turinčių matricų. Taip pat reikėtų turėti omenyje, kad nešiojamų kompiuterių ekranai į paprastus LCD ir naujesnius LED, tad renkantis į tai irgi reikėtų atkreipti dėmesį.