Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
44825 €
6055 €
4095 €
4993 €
2033 €

Nešiojamų kompiuterių komponentai

Nešiojamų kompiuterių komponentai - tai tokios įrangos detalės, be kurių nešiojami kompiuteriai negalėtų funkcionuoti. Dauguma šių komponentų yra dažniau gendantys ar turintys padidintą riziką būti sugadintais mechaniniu būdu, todėl jų pasiūla ypač aktuali nešiojamų kompiuterių savininkams. Taip pat šioje kategorijoje siūlomi komponentai, užtikrinantys geresnį kompiuterių darbą.

Dažniausiai į šį sąrašą patenkantys komponentai - tai išoriniai kietieji diskai, baterijos ir įkrovikliai - maitinimo šaltiniai, ekranai (matricos), tinklo įranga, optiniai įrenginiai ir kt.

Kalbant apie šių komponentų keitimą, reikėtų žinoti dėl kokių priežasčių atsiranda būtinybė juos pakeisti. Pradėti, ko gero, reikėtų nuo nešiojamųjų kompiuterių ekranų. Tai - bene dažniausiai gendantis komponentas, už kurio gedimus didžiąja dalimi būna atsakingi kompiuterių savininkai. Ekranai nėra pilnai atsparūs smūgiams ar kitokio pobūdžio pažeidimams, todėl neatsargiai eksploatuojant nešiojamus kompiuterius jie gali būti lengvai sugadinami. O ekranų remontas įmanomas tik tuomet, kai nėra pažeista ekrano matrica. Todėl dažniausias būtinas pasirinkimas gedimų atveju - naujas ekranas.

Baterijos ir pakrovėjai, bendrai vadinami maitinimo šaltiniais, taip pat vieni iš dažniausiai gendančių kompiuterių komponentų. Netinkamai naudojantis, maitinimo šaltinio laidas gali būti pažeidžiamas mechaniniu būdu dėl įvairių buitinių priežasčių, o taip pat laidą nuolatos lankstant toje pačioje vietoje. Neretai genda ir laidų jungtys, kurias ne visuomet įmanoma pakeisti. Tokiais atvejais būtina įsigyti naujus maitinimo šaltinius, kuriuos reikėtų rinktis pagal kompiuterio gamintoją. Tačiau jei nerandate tinkamo, visuomet galima pasinaudoti universaliu maitinimo šaltiniu. Taip pat neretai gendantys kompiuterių komponentai yra jų klaviatūros, pagrindinės plokštės ir ventiliatoriai.

Į nešiojamų kompiuterių komponentų sąrašą taip pat galima būtų įtraukti ir tinklo įrangą. Dėl įvairių priežasčių, kuomet nešiojamame kompiuteryje neveikia ar netinkamai veikia wi-fi, siūloma išeitis - wi-fi adapteriai. Tačiau rinkdamiesi pritaikyti adapterį savo nešiojamam kompiuteriui, būtinai pasitarkite su specialistais.

Dar vienas iš nepakeičiamų nešiojamų kompiuterių komponentų - tai optiniai įrenginiai. Šie įrenginiai nuskaito informaciją iš įvairių formatų ir lygiai taip pat gali būti naudojami įrašymui. Tarp labiausiai vertinamų optinių įrenginių gamintojų yra Samsung ir Asus, kurių įrenginius galima rasti ir tiptop.lt elektroninėje parduotuvėje.