Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
7212 €

Žiūronai

Žiūronai - tai specifinė prekė, naudojama vaizdo priartinimui. Dažniausiai tai - tolimačių dviejų simetriškų atšakų junginys, retesniais atvejais naudojant po vieną atšaką. Pastarieji vadinami monokliais. Monokliai skirti naudojimui trumpesnį laiką, nes koncentruojant vaizdą viena akimi, akys gali pervargti. Skirtingai nuo monoklių, žiūronai su dvejomis žiūrėjimui skirtomis atšakomis perteikia trimatį vaizdą ir mažiau vargina akis (binokliai).

Žiūronų atšakos montuojamos lygiagrečiai, nukreipiant jas ta pačia kryptimi ir suderinant pagal kiekvieno žmogaus savybes, pradedant fiziologinėmis veido, baigiant regos savybėmis. Taigi, žiūronai naudojami vaizdo priartinimui žiūrint abejomis akimis vienu metu. Žiūronų dydžiai ir techninės savybės priklauso nuo jų paskirties. Dažniausiai šie prietaisai naudojami atliekant tam tikrus darbus, tokius kaip gelbėjimo darbai, apsauga arba patruliavimas. Kitais atvejais žiūronai skirti laisvalaikio praleidimui - medžioklei, turizmui, gamtos stebėjimui ir kt.

Žiūronų pasirinkimas priklauso nuo to, kaip planuojama juos naudoti. Esant aktyviam naudojimui reikėtų rinktis žiūronus su trinčiai, dūžiams ir drėgmei atspariais paviršiais. Taip pat renkantis svarbu atsižvelgti į jų optines savybes, perteikiamą spalvų ryškumą, kontrastus ir regos lauko apimtį. Jie taip pat turi būti ergonomiški bei patogūs naudoti.

Renkantis žiūronus galima aptikti gana platų kainų diapazoną, nepaisant to, jog išoriškai dauguma šių įrenginių atrodo beveik identiškai. Tai dažniausiai priklauso nuo žiūronų optinių savybių ir optikos kokybės. Kitais atvejais - nuo gamintojų. Tačiau panašias savybes turintys žiūronai nebūtinai bus pranašesni vieni už kitus. Pasirinkimas šiuo atveju priklausys nuo pirkėjo subjektyvaus pasirinkimo, atsižvelgiant į žiūronų dizainą ir kitas nebūtinai reikšmingas specifikacijas.

Dažnai žiūronai yra patogūs transportuoti, nebent yra skirti naudoti specifinėmis aplinkybėmis. Šie prietaisai gaminami laikantis standartų, užtikrinančių komfortabilų jų eksploatavimą. Jie kompaktiški ir nedidelio svorio. Nėra sudėtinga perprasti jų valdymą.

Norint teisingai naudotis žiūronais, tereikia tinkamai juos nusistatyti. Kitais atvejais vaizdas gali atrodyti neryškus. Todėl nepagailėkite laiko jų nustatymui. Tokiu būdu galėsite matyti maksimaliai kokybišką vaizdą. Keičiantis atstumams nuo stebimų objektų, žiūronus reikėtų perreguliuoti iš naujo.

Tiptop.lt filialuose ir internetinėje parduotuvėje galima įsigyti Vanguard gamintojų žiūronų. Ši įmonė specializuojasi optinių priemonių ir jų priedų gamyboje.