Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
22877 €
5455 €
8653 €

Web kameros

Pasirinkti web kamerą yra lengvesnė užduotis nei, pavyzdžiui, nešiojamą kompiuterį, tačiau ir čia be tam tikrų žinių apsieiti nepavyks. Šiandien prekyboje yra tikrai didžiulis panašių produktų asortimentas (galima paminėti Logitech, Creative, Canyon, Sweex, Prestigio, Trust, A4-Tech, Microsoft, Tracer, Manhattan, Logilink ir kitas), kuris skirtas įvairiems vartotojams ir skirtingiems poreikiams.

Web kameros pagarindą sudaro video kamera, kuri gali įrašyti vaizdinę medžiagą, fotografuoti ir perduoti vaizdus į Internetą. Daugumos kamerų vaizdo kokybė optimizuota internetinei transliacijai, kitais žodžiais tariant, vaizdai perduodami per internetą, tačiau čia reikia išlaikyti kokybės ir transliacijos greičio balansą. Šiandien norma tampa 1,3 megapikselio kameros, tačiau galima sutikti ir 0,3 megapikselio (pačios pigiausios), o taip pat 2 megapikselių (Full HD kokybė, tačiau vienos brangiausių).

Šiuolaikinės web kameros skirstomos į kelis tipus – profesionalias ir mėgėjiškas. Pirmosios naudojamos stebėjimui komercinėse įstaigose arba apsaugos tikslais (neretai jų funkcija – slaptas filmavimas). Tokios kameros turi tiesioginį ryšį su Internetu ir nereikalauja, kad kompiuteriai būtų pajungti su ją. Profesionalių modelių sfera ribota dažniausiai monitoringo sritimi, jų pagalba, pavyzdžiui, negalima organizuoti Skype konferencijos. Daug populiaresnės yra namams skirtos USB kameros. Jos yra daugiafunkcinės ir gali būti naudojamos vaizdo telefonijai, monitoringui arba įprastam vaizdo įrašymui bei fotografavimui.

Pavyzdžiui, kai kurios kameros gali automatiškai fokusuotis į žmogaus veidą, ir tai daro nuolat, net ir judant žmogaus galvai. Kai kurios kameros numato vaizdo efektų uždėjimą: pavyzdžiui, nupiešti virtualius akinius, kurie judės kartu su veidu. Kai kurių kamerų dėka apskritai galima uždengti veidą animuoti personažu. Dar kita naudinga funkcija – infraraudonasis pašvietimas tamsiu paros metu arba esant prastam apšvietimui. Tokia funkcija dažna slaptam filmavimui skirtose kamerose. Žinoma, jokiai kamerai nepakenks gebėjimas sukiotis aplink stovo ašį arba keisti pavertimo kampą, kad būtų galima pasiekti optimalaus vaizdo ekrane.

Kaip matyti, web kameros funkcijų gali turėti daug, reikia tik apsispręsti, kokioms užduotims skirtas įrenginys, ir pasirinkti reikiamą variantą. Web kameros pagal naudojimo ypatumus galima suskirstyti į keturis pogrupius: bendravimui Internete, monitoringui, jas dažniausia naudoja nešiojami kompiuteriai, o taip pat prestižiniai modeliai.

Internetinės kameros pagrindinė užduotis, kaip jau buvo galima suprasti – tai naudojimasis Skype ar kita vaizdo telefonijos priemone, čia geriausia komplektas su ausinėmis, mikrofonu (gali būti integruotas į pačią web kamerą). Reikia turėti omenyje, kad minimali perduodamo vaizdo raiška turėtų būti VGA, taip pat 30 kadrų per sekundę skleistinė. Jei renkamės sprendimą verslui, reikėtų rinktis modelius su 1,3 megapikselių ir didesne raiška, kad vaizdo kokybė būtų realistiška, taip pat rinktis kameras su objektyvais, turinčias kokybiškas linzes.

Monitoringui skirtos web kameros gali būti stebėjimui nedidelio kambario, o gal ir didesnei patalpai. Čia dažnai surasime judesio daviklius, automatinį vaizdo įrašymo aktyvavimąsi, kai atsiras judantis objektas, vaizdinės medžiagos persiuntimą Internetu. Galiausiai prestižiniai modeliai yra tikrai brangūs, tačiau yra pažangiausi.