Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1963 €

Svarstyklės

Svarstyklės, kaip visiems gerai žinoma, tai prietaisas nustatyti svoriui. Šis prietaisas naudojamas daugybėje sričių, tačiau populiariausios ir buityje dažniausiai naudojamos dviejų rūšių svarstyklės -skirtos nustatyti ir padėti reguliuoti žmogaus kūno svoriui, o taip pat svarstyklės, skirtos sverti maisto produktus.

Žmonėms, mėgstantiems nemažai laiko praleisti virtuvėje, gaminant įvairius patiekalus, maisto svarstyklės yra nepakeičiamas prietaisas. Dauguma žmonių, tiesa, vietoje svarstyklių naudoja įvairias kitas matavimo priemones kiekiams nustatyti, tačiau ne visuomet tokie matai yra tinkami. Tarkime, kokio nors maisto produkto kiekis (talpa) gali būti netikslus paverčiant jį svoriu. Tai gali priklausyti nuo daugybės aplinkybių, tokių kaip matuojamo produkto forma, birumas, sausumas ir pan. Taip pat, matai taikomi vienai medžiagai, gali visiškai neatitikti kitos medžiagos apimties savybių.

Maistui skirtos svarstyklės naudojamos ne vien profesionalių virėjų ar mėgėjų perfekcionistų. Neretai tikslus maisto produktų kiekio nustatymas gali daryti įtaką gaminamo maisto kokybei. Todėl norint laikytis nurodymų receptuose (o tai ypač svarbu gaminant kepinius ir desertus), naudinga naudotis maisto svarstyklėmis.

Šiuolaikiški virėjai dažniausiai naudoja skaitmenines svarstykles. Šio tipo svarstyklės užima palyginti nedaug vietos ir tiksliai nurodo produktų svorį. Naudoti skaitmenines maisto svarstykles yra paprasta. Visos reikiamos operacijos atliekamos vos keliais mygtukais.

Priklausomai nuo svarstyklių kokybės ir gamintojų, svorį nustatantys jutikliai reaguoja skirtingai ir užtrunka skirtingą laiko tarpą perduodami informaciją į ekraną. Tačiau bet kokiu atveju bendrąja prasme šis procesas neužtrunka ilgai. Duomenys ekrane atnaujinami pakankamai greitai.

Dauguma tokių svarstyklių turi funkciją nustatyti indo, kuriame sveriami maisto produktai svorį ir atimti jį iš bendro svorio. Tai palengvina darbą ir padeda išvengti nesusipratimų nustatant atskirų produktų svorį. Taip pat neretai skaitmeninės svarstyklės parduodamos su jau įmontuotu, stacionariu indu.

Paprastai maisto svarstyklės neturi didesnių trūkumų. Jų tarnavimo laikas priklauso nuo jų kokybės, o pažeidimai dažniausiai padaromi mechaniniu būdu. Todėl siekiant ilgalaikio naudojimo, tereikia jas laikyti saugioje vietoje. Taip pat, norint, kad svarstyklės funkcionuotų tinkamai, reikėtų laiku pakeisti jų baterijas.

Rinkdamiesi svarstykles atkreipkite dėmesį į jų parametrus. Svarbiausi iš jų ko gero yra: svarstyklių matmenys, galimas pasverti svoris ir vidutinis eksploatacijos laikas.

Kitų tipų įrenginius maisto gamybai galima rasti Tiptop.lt internetinės parduotuvės kategorijoje smulki virtuvės įranga.