Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1474 €
1659 €
item photo
Skaičiuotuvas Citizen SR 270N
1523 €
8 €
1588 €
1519 €
1078 €
1339 €
640 €
1564 €
item photo
Skaičiuoklė Canon Calculator F-715SG
1035 €

Skaičiuoklės

Skaičiuoklės, dar vadinamos kalkuliatoriais, priklausomai nuo vartotojo poreikių, gali būti skirstomos į kelias kategorijas:

Paprasčiausios skaičiuoklės turi nedidelius matmenis ir svorį, vieną arba du atminties registrus ir minimalų funkcijų kiekį (kaip taisyklė, tik aritmetines operacijas). Pastarosios skaičiuoklės skirtos labai plačiam vartotojų ratui. Jomis naudotis yra labai paprasta, tam nereikia jokių ypatingų gebėjimų ir mokymų. Labai daug žmonių atlieka skaičiavimus būtent su tokiomis skaičiuoklėmis, net ir tais atvejais, kai jau seniai yra analogai kuriuos naudoja kompiuteriai ar telefonai.

Buhalterinės skaičiuoklės dažniausiai skirtos su didelėmis pinigų sumomis. Jos turi mygtukus „00“ arba net „000“, fiksuotą dalių po kablelio skaičių, jos gali automatiškai suapvalinti rezultatus. Pastarųjų skaičiuoklių matmenys yra patogios su jomis dirbti, t.y. jos skirtos tiems, kam nuolat tenka atlikti stambių sumų skaičiavimus darbo vietoje, o tai reiškia, kad jos tiks kasininkėms, buhalteriams ir panašią veiklą vykdantiems asmenims.

Finansinės skaičiuoklės. Pastarojo tipo sprendimai visų pirma orientuotos sudėtingų skaičiavimų vykdymui, kur reikalingi procentai, turi specifinių funkcijų rinkinį, kuris dažnai naudojamas bankinėse operacijose ir kitose finansų sferose: anuitetų skaičiavimai, perpetuitetas, diskontas, kreditų išmokų, pateitų pinigų srauto skaičiavimai ir t.t.

Inžinerinės (arba „mokslinės“) skaičiuoklės skirtos sudėtingiems moksliniams ir inžineriniams skaičiavimams. Palaikomų funkcijų tarpe galima rasti visas elementarias, statistinius skaičiavimus, kampų matavimus laipsniais, minutėmis ir sekundėmis. Tokiose skaičiuoklėse yra galimybė atlikti sudėtingus skaičiavimus, kuriuose naudojami skliausteliai arba atvirkštiniai lenkų užrašai.

Medicininės skaičiuoklės – tai dar vienas šių produktų tipas, skirtas gydytojams, farmacijos srities specialistams, medicinos seserims, medicinos mokslų studentams ir t.t. Tai gali būti tiek atskira skaičiuoklė, tiek atskira planšetė, skirta ligonių priežiūrai, taip pat kaip universalus nedidelių matmenų kompiuteris. Tokia skaičiuoklė realizuoja medicininio žinyno funkcijas, leidžia atlikti medicininius skaičiavimus su atitinkama medžiaga, vaistų dozavimo skaičiavimus, suteikia prieigą prie gydymo įstaigos duomenų bazių ir t.t.