Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Projektorius EPSON EBS05 projector
32393 €
73858 €
2.32369 €
52662 €
61867 €
item photo
Projektorius EPSON EB-W39 projector
68019 €
item photo
Projektorius EPSON EBW05 projector
42724 €
71529 €
1.05470 €
item photo
Projektorius EPSON EB-X41 projector
45728 €
36216 €
2.89783 €

Projektoriai

Projektoriai yra įprastas kiekvieno rimto biuro ar švietimo įstaigos atributas. Jų gamintojų taip pat yra  ne vienas. Lietuvoje dažniausiai galima sutikti tokių kompanijų, kaip BenQ, Epson, Hitachi, Optoma, Acer, Viewsonic, Diverse Hersteller sprendimus. Galbūt visiems jie yra vienodi, tačiau daugiausia problemų kyla, juos pasirenkant: juk kainos tokios įvairios, o specifikacijos kartais tokios panašios. Kaip išsirinkti? Turbūt, geriausiai atsakyti padės naudojamos projektoriuose technologijos ir jų skirtumai.

Turbūt pati paprasčiausia ir visiems žinoma yra kineskopų technologija. Vis tik projektoriuose jų veikimo principai skiriasi nuo televizorių. Pirma, tokiame projektoriuje yra iš karto trys elektronų spinduliavimo šaltiniai (TV jų paprastai būna vienas). Kiekvienas iš jų atsako už savo spalvą – raudoną, mėlyną ir žalią, iš kurių ir formuojamas vaizdas. Reikiama spalva paprastai formuojama, pasitelkiant šviesos filtrą, kuris yra už spindulių šaltinio. Spalvų pasirinkimas pagrįstas tuo, jog būtent iš šių trijų formuojamas visų kitų spalvų spektras, o visa tai veikia, pasitelkiant RGB spalvų spektrą, kurio dėka ir formuojamas vaizdo signalas. Pagrindiniais trūkumais yra didelis tokių projektorių svoris ir matmenys, papildomai reikalingas geras aušinimas. Be to, sunku suderinti itin tikslų ir kokybišką vaizdą, tačiau po to jį labai sunku paslinkti į kitą vietą – tenka vėl derinti.

Lazeriniai projektoriai yra savotiški pirmųjų palikuonys, kurie vaizdą formuoja, pasitelkiant tris lazerius, kurie naudojasi tomis pačiomis trimis spalvomis. Čia naudojama speciali veidrodžių sistema. Vaizdo formavimas panašus į tokius kuriuos rodo kineskopiniai televizoriai. Realistiškas vaizdas formuojamas beveik ant bet kokio paviršiaus. Su spalvų perteikimu yra problemų, tačiau pasižymi dideliu kontrasto ir ryškumo lygiu. Tiesa, tai gana brangūs projektoriai, dažniausiai skirti profesionalams, be to, yra didelis ir suvartoja nemažai elektros energijos. Didžiausias lazerinių projektorių privalumas – galimybė formuoti labai dideliuose ekranuose – įstrižainė gali siekti iki kelių dešimčių metrų.

LCD projektoriai yra vieni seniausių, čia technologija numato LCD matricos peršvietimą. Tai pati pigiausia, o dėl to ir plačiausiai paplitusi technologija, jie neblogai tinka švietimo tikslams, darbui su prezentacijomis kambariuose, rodant statines skaidres ir t.t. Dažnai tokių projektorių vaizdas nėra labai ryškus, o ir judantys objektai nėra idealūs. Taip pat yra problemų tose patalpose, kur yra stiprus pašalinis šviesos šaltinis. Juoda spalva dažnai yra labiau panaši į pilką, prastai susitvarkoma su pustoniais.

Daug geresnių rezultatų leidžia pasiekti 3LCD technologija, kur vietoj vienos LCD matricos naudojamos iš karto trys. Čia karaliauja kompanija Seiko Epson. Trys matricos leidžia pasiekti geresnės kokybės vaizdą, didesnį ryškumą. Čia trys atskiros spalvos perleidžiamos per savo LCD matricą, o prizmė juos surenka. Vis tik čia išlieka juodos spalvos problema, kuri vėl yra labiau pilka, nei juoda. Tokia technologija dažnai netgi šiek tiek pranašesnė nei vieno kristalo DLP projektorius.

Audringiausiai besivystanti yra DLP technologija. Čia naudojama matrica su mikroveidrodžiais, kurių gali būti milijonai, ir jie valdomi individualiai, taigi pasiekiamas itin ryškus ir aiškus paveiksliukas, neturintis artefaktų, kurie būdingi LCD. Taip pat gali būti naudojami papildomi šviesos filtrai, kurie pagerina nespalvotų sričių vaizdą, padeda pašalinti vaivorykštės efektą.