Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Grafinės planšetės

Planšetė, dar vadinama grafine planšete – tai įrenginys, kuris skirtas piešinio, sukurto ranka, įvedimui į kompiuterį. Grafinę planšetę sudaro specialus rašiklis (plunksna) ir plokščia planšetė, kuri jautri paspaudimui arba rašiklio atstumui iki jos paviršiaus. Taip pat gali būti pridedama speciali pelė. Iš prieinamų produktų galima paminėti kompanijų Wacom, Kanvus, Overmax, Manhattan ir kt. sprendimus.

Šiuolaikinėse planšetėse (planšetės nėra planšetiniai kompiuteriai, nors jų funkcionalumas iš dalies persipina) pagrindiniu darbiniu paviršiumi yra specialus tinklelis, kuris vartotojui matomas kaip specialus laukelis planšetės paviršiuje, kuris specialios sistemos dėka leidžia fiksuoti rašiklio padėtį jame. Pagal veikimo principą egzistuoja keli planšečių tipai. Elektrostatinėse planšetėse registruojamas lokalus elektros lauko potencialo pokytis po rašikliu. Elektromagmetinėse planšetėse plunksna spinduliuoja elektromagnetines bangas, o tinklelis veikia kaip imtuvas. Abiem atvejais plunka turi gauti elektros energiją.

Kompanija Wacom sukūrė elektromagnetinio rezonanso pagrindu veikiančią technologiją, kai tinklelis planšetėje ir spinduliuoja, ir priima signalą. Savo ruožtu, tinklelio spinduliuojamas signalas naudojamas plunksnos maitinimui, kuri, savo ruožtu, siunčiamą atsakomąjį signalą, kuris ne tik atspindi pirminį signalą, tačiau ir iš naujo jį formuoja, taigi turi papildomos informacijos, identifikuojančios konkrečią plunksną, o taip pat duomenis apie paspaudimo stiprumą, valdymo komponentų fiksavimą ir padėtį, taip pat – naudojamas rašiklio antgalis ar šonas (aišku, jei tokias funkcijas numatė gamintojas). Tokio tipo plunksnai atskiro maitinimo nereikia. Tiesa, dirbant su elektromagnetinėmis planšetėmis, galimi trikdžiai dėl spindulius skleidžiančių įrenginių netoliese, tame tarpe ir monitoriai. Tokiu pačiu principu veikia ir kai kurie lietimui jautrūs laukeliai kuriuos turi nešiojami kompiuteriai.

Egzistuoja planšetės, kurių komplekte yra plunksnų, galinčių registruoti paspaudimo stiprumą. Kaip taisyklė, registracijos mechanizmo pagrindą sudaro kintamos talpos kondensatorius. Toks daviklio tipas naudojamas Wacom plunksnose. Taip pat registracija gali būti vykdoma, pasitelkiant kintamo pasipriešinimo arba kintamo induktyvumo elementus. Kartais galima sutikti planšečių, naudojančių pjezoelektrinį efektą. Tokie įrenginiai apskritai nereikalauja specialaus rašiklio ir leidžia piešti ant darbinio paviršiaus lygiai taip pat, kaip ir ant įprastos piešimo lentos.

Be plunksnos koordinačių, šiuolaikinėse grafinėse planšetėse gali būti identifikuojamas plunksnos spaudimas į darbinį pavirščių, pavertimas, pasukimo kryptis planšetės plokštumoje ir paspaudimo ranka stiprumas. Komplekte su grafine planšete ir plunksna gali būti pelė, kuri veikia ne taip kaip paprastos kompiuterinės pelės, o tokiu pačiu principu, kaip ir plunksna. Tokia pelė gali veikti tik ant grafinės planšetės. Kadangi planšetės raiška žymiai didesnė, nei paprastos pelės raiška, tai pasitelkiant tokią kombinaciją, galima pasiekti žymiai didesnio įvesties tikslumo. Beje, planšetės raiška matuojama linijomis viename colyje (lpi), kuris paprastai siekia kelis tūkstančius. Aišku, kuo šis rodiklis didesnis, tuo geriau.