Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
4109 €
2495 €
4063 €
3527 €
664 €
item photo
Pelės kilimėlis ASUS NH03-ROG STRIX SLICE
2213 €
2143 €
item photo
Pelės kilimėlis ASUS NC05 TUF GAMING P3
1756 €
7197 €
item photo
pelės padas su riešo atrama MOUSE PAD CRYSTAL GEL/BLACK 9112101 FELLOWES
1563 €
item photo
pelės padas su riešo atrama MOUSE PAD PLUSHTOUCH/BLACK 9252003 FELLOWES
1686 €
898 €
1732 €

Pelių padukai

Daugelis vartotojų, atsiradus optinėms pelėms ir pasibaigus mechaninių pelių su ratu erai, pradeda mažai skirti dėmesio pelės padukams. Vis tik neretas kompiuterių vartotojas (ypač mėgstantis pažaisti) supranta, kaip kartais yra svarbu turėti deramą pelės padą. Nuo jo priklauso ir naudojimosi pele patogumas, nuo jo netgi gali priklausyti, ar nepavargs riešas. Kompiuterio pelės padukas turi ypatingą reikšmę, kadangi nuo jo neretai priklauso prisitaikymo tikslumas ir greitis. Žaidimų padukams keliami ypatingi reikalavimai: jie turi būti patvarūs, leisti visiškai kontroliuoti pelę, priešintis staigiems pelės kursoriaus peršokimams ekrane.

Pelės padukai būna plastikiniai, stikliniai, medžiaginiai (kartais su gumos sluoksniu), geliniai, dvipusiai. Plastikiniai ir stikliniai padukai skirti žaidimams – ant jų pelės slysta greitai ir tiksliai. Plastikinių padukų lengviau surasti prekyboje, be to, jie yra universalūs. Lazerinėms pelėms rekomenduojama rinktis būtent plastikinius padukus, kadangi su stikliniais gali pasitaikyti nekontroliuojami pelės kursoriaus praslydimai. Iš tokių gamintojų galima paminėti SteelSeries, Razer ir kitus.

Medžiaginiai (pusiau guminiai) pelės padukai tinkama įprastoms optinėms pelėms, tačiau jie pablogina pelės judesių tikslumą. Antra vertus, slydimas yra gana minkštas. Jie tiks paprastiems vartotojams, kadangi kainuoja daug pigiau nei tie, kurie naudojami žaidimams, antra vertus, jie labai paprasti, jų priežiūra irgi nereikalauja ypatingo dėmesio. Čia galima paminėti praktiškai visų kitų gamintojų produkciją – Gembird, Tracer, 4World, Manhattan, Logilink, Natec, A4-Tech ir t.t.

Atskira grupe galima paminėti gelinius pelės padukus. Jie turi silikoninę pagalvėlę, kuri palaiko ranką (paprastai kontaktuoja su riešu) ir nuima įtampą. Tokie padukai nepakeičiami biuruose, juos patogu naudoti žmonėms, kurie ištisomis dienomis dirba prie kompiuterio. Paprastiems vartotojams, o taip pat žaidimų gerbėjams tokie padukai yra beverčiai: žaisti su jais yra neįmanoma, be to, juos lengva pažeisti.

Dvipusiai pelės padukai paprastai turi du skirtingus paviršius – matinį ir blizgų. Jei pelės padas skirtas žaidimų fanatams, tai kiekviena pelės pado pusė gali būti skirta konkrečiam žaidimo žanrui – viena pusė gali puikiai būti priderinti šaudyklių fanams, kita – rolių žaidimų specialistam. Čia galima paminėti tą pačią kompaniją Razer, kurios kai kurie pelės padų modeliai turi vieną pusę, kuri leidžia išgauti maksimalią spartą, o antroji – maksimalų tikslumą. Be to, yra ir speciali pagalvėlė rankai, taigi dažnai žaidžiami žaidimai neturėtu varginti rankos.

Po pelės paduko pasirinkimo reikėtų apsispręsti dėl jo matmenų. Jie gali būti dideli, vidutiniai ir maži. Čia viskas paprasta – žaidėjams reikalingas didelis pelės padukas, tuo tarpu įprastam darbui – mažas arba vidutinis. Antra vertus, čia daug kas priklauso ir nuo skonio. Yra tokių padukų, kurie apskritai vos ne visą stalą paverčia pelės padu. Nuo pačių vartotojų priklausys ir dizainas. Šiandien išleidžiama tiek pelių padukų, kad neišsirinks nebent tinginys (ypatingai didelį dizaino pasirinkimą suteikia SteelSeries produkcija).