Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1455 €
1444 €
970 €
1666 €

Pelės

Kompiuterinės pelės asmeniniuose kompiuteriuose yra paprastas, tačiau tuo pačiu metu svarbus komunikacinis įrenginys tarp žmogaus ir kompiuterio. Šie įrenginiai progresuoja tikrai smarkiai, kadangi nuolat įgyja ne tik patogias formas, tačiau ir papildomus funkcinius elementus. Tai ir pagalbiniai mygtukai, lazeriniai didelio dažnio davikliai, šoniniai klavišai puslapių prasukimui, taip pat leidžiantys padidinti/sumažinti vaizdą interneto puslapiuose ar programose, mygtukai jautrumo nustatymui ir t.t. Kartu išlieka populiarios ir standartinės pelės su dviem mygtukais ir vienu prasukimo ratuku. Kam kokia pelė tinka labiau, spręsti reikia pagal savo poreikį, juo labiau, kad pasirikimas yra tikrai didelis: Logitech, Chicony, A4-Tech, Genius, Razer, Saitek, Logilink, Hama ir t.t.

Pelės skiriasi daugybe charakteristikų. Vienas iš jų – tai informacijos gavimo būdas. Jos gali būti optinės arba mechaninės. Mechaninių šiuo metu praktiškai nebeliko, nors jos buvo pigesnės, antra vertus, reikalavo tikrai nemažos priežiūros, kadangi reikėjo reguliariai valyti nuo dulkių ir kitų nešvarumų, kitokiu atveju, ratukas slysdavo nekokybiškai. Be to, reikėdavo ir gero palės kilimėlio.

Optinės pelės yra daug patikimesnės, kadangi jos neturi judančių dalių. Čia į paviršių siunčiamas šviesos impulsas, o vėliau vykdoma atspindžio registracija. Tokios pelės turi eilę privalumų: jos ilgaamžiškesnės, vidus neužsiteršia dulkėmis, o tai netrukdo sensorių darbui. Paskutine optinės pelės modifikacija yra lazerinės pelės. Savo darbo principu jos nesiskiria nuo optinių, išskyrus tai, kad vietoj šviesos diodo naudojamas lazeris, leidžiantis žymiai padidinti tikslumą, todėl jos labai populiarios tarp žaidimų gerbėjų.

Pagal duomenų perdavimų būdą pelės gali būti skirstomos į tas, kurios turi PS/2 sąsają (senesnė) ir USB sąsają. Aišku, net jei jūsų kompiuteris yra senas ir neturi USB lizdo, dažnai pelės su sena jungtimi pirkti neverta, kadangi komplekte gali būti atitinkamas adapteris (arba jį geriau įsigyti, kadangi ateityje greičiausiai teks įsigyti naują kompiuterį, taigi nereikės keisti periferijos). Modeliai su USB yra daug universalesni, nei pelės su pasenusia PS/2.

Taip pat galima pasirinkti ir bevielę pelę, kai pelė veikia kaip siųstuvas, tuo tarpu imtuvas paprastai įdiegtas į USB jungtį. Tokie įrenginiai šiuo metu naudoja kelias technologijas – Bluetooth, infraraudonųjų spindulių arba radijo ryšį. Paskutinysis yra žymiai patogesnis, kadangi pelė gali būti kiek toliau, nei pavyzdžiui, infraraudonųjų spindulių imtuvas. Aišku, yra ir tam tikrų neigiamų pusių. Tai ir pelės baterijos darbo laikas, kuris tiesiogiai priklauso nuo maitinimo elementų, taip pat tenka susidurti su sunkesnėmis pelėmis, nei laidinių atveju, be to, bevielės pelės yra brangesnės. Nemažai problemų su tikslumu kyla, kai baterija beveik išsieikvojusi, tad dažnai tenka būti pasiruošusiems papildomą akumuliatorių.

Svarbų vaidmenį atlieka ir pelės jautrumas bei sąsajos dažnis. Paprastos optinės pelės paprastai pasižymi 400 taškų vienam coliui (dpx) jautrumu, brangesni modeliai turi dvigubai didesnį (ar dar aukštesnį) jautrumą. Geriausiais rodikliais šiuo atveju pasižymi lazerinės pelės.