Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Remote Controller LV-RC08 CANON Remote Controller LV-RC08
4803 €

Nuotolinis valdymas

Nuotolinio valdymo pultus dažniausiai naudoja televizoriai, tačiau kartais ir kompiuteriai, multimedia grotuvai ir panašiai. Šiuo atveju jie vadinami universaliais, kadangi skirti darbui su įvairiausia buitine technika ir elektronikos prietaisais. Paprastai nuotolinio valdymo pultai pasmerkti dažnai gedimui (paprastai kenčia nuo mechaninių pažeidimų, ypač jei šeimoje yra vaikų), neretai tarnauja mažiau nei penkerius metus, skirtingai nuo tų pačių televizorių ar multimedia grotuvų.

Be to, vartotojai gali susidurti su problema, pasirenkant nuotolinio valdymo pultą savo esamai namų technikai – šiuolaikiniai modeliai nepriima signalų iš pasenusios technikos pultų, tuo tarpu naujausi nuotolinio valdymo pultai netinka seniems televizorių ir panašios įrangos modeliams.

Tuomet tampa aišku, kad būtinas universalus IR pultas (infraraudonųjų spindulių). Panašūs pulteliai lengvai „pagauna“ reikiamą technikos veikimo dažnį, prisiderina prie jo ir pradeda veikti praktiškai žaibiškai.

Tokie nuotolinio valdymo pulteliai yra puikus pasirinkimas mobiliems žmonėms, kurie nenori sau sukti galvos ir gaišti laiko pulto, tinkančio konkrečiam įrenginiui, paieškai. Jiems paprasčiau paimti universalų pultą, kuris tiksliai tiks bet kurio gamintojo elektroninei technikai.

Surasti universalų IR distancinio valdymo pultą galima rasti el. parduotuvėje TipTop.lt, dažniausiai tokius sprendimus reikia užsakyti, juo labiau, kad galima išsirinkti iš atitinkamo asortimento (paprastai galima sutikti kompanijos Logitech gaminamus universalius pultelius, tačiau yra ir kitų gamintojų, pavyzdžiui, Philips ir panašiai). Įdomu tai, kad egzistuoja universalūs nuotolinio valdymo pultai, kuriuos galima suderinti vienu metu ir televizoriui, ir kompiuteriui, ir multimedia grotuvui, ir valdyti juos nuotoliniu būdu vienu metu.

Žinoma, šiuolaikiniai televizoriai, priklausantys Smart kategorijai, turi specialius nuotolinio valdymo pultelius, kurie leidžia ne tik valdyti jo nustatymus, perjungti televizijos kanalus, tačiau ir naršyti internete per televizorių, kuris prijungtas prie interneto per Wi-Fi arba kabelinį tinklą – čia universalus pultelis tikrai nepagelbės, tad gedimo atveju reikės ieškoti konkretaus gamintojo konkretaus modelio.