Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
5005 €
44447 €

Multimedia grotuvai

Šiuolaikiniai MP3 grotuvai gali būti suskirstyti į kelias kategorijas: Flash grotuvus (informacijos kaupiklio vaidmenį atlieka NAND Flash atmintis) ir HDD grotuvai (juose informacija saugojama integruotuose kietuose diskuose). Savo ruožtu, Flash grotuvus galima skirstyti į MP3 grotuvus, kurie tinka tik garso įrašų perklausymui, o taip pat MP4 grotuvus, kurie gali atkurti ne tik garso įrašus, tačiau ir vaizdinę medžiagą. Iš gamintojų galima paminėti Yarvik, Philips, Intenso, Creative, Asus, Apple, Emtec, Sweex, Sandisk, Transcend, Patrio, Media-Tech, Acme, Overmax, Logitech, Manta, Voxland ir kitus.

Kuo gi geri MP3 grotuvai su Flash atmintimi? Prie jų privalumų galima priskirti sąlyginai nedidelius matmenis ir svorį, sudėtingų mechanizmų nebuvimą (apskritai nėra jokių judančių dalių), taip pat didelis patikimumas, atsparumas smūgiams ir vibracijai, kritimams. Tokiose MP3 grotuvuose būna tiek monochrominiai, tiek ir spalvoti ekranai. Yra modelių, kuriuose apskritai nėra ekrano. Iš papildomų funkcijų, kurios būdingos šiems įrenginiams, galima priskirti FM radijo imtuvas ir diktofonas.

Galybės funkcijų nebuvimas leidžia MP3 grotuvus vadinti prieinamais įrenginiais, kalbant apie kainą. Prie viso kito galima pridėti ir tai, kad šioje kategorijoje galima rasti MP3 grotuvus, dirbančius su standartinėmis baterijomis – tai nemažas privalumas, jei ryžotės eiti į žygį, taigi galima pasiimti porą atsarginių baterijų. Jei MP3 veikia su paprasto tipo baterijos, muzikos atkūrimo laikas gali trukti nuo 10 iki 30 valandų, priklausomai nuo konkretaus modelio, jo galimybių, eksploatacijos ypatumų.

Kalbant apie dizainą, pasirinkti tikrai yra iš ko. MP3 grotuvai su Flash atmintimi būna pagaliukų, plytelių pavidalo, apvalūs, kvadratiniai, juodi, balti, spalvoti – akys gali tiesiog raibti nuo pasirinkimo. Didesni MP3 grotuvai leidžia įdiegti spalvotą ekraną, kurio dėka galima matyti ir nuotraukas bei vaizdinę medžiagą (jei ją palaiko konkretus įrenginys). Tuo puikiai ir naudojasi MP4 grotuvai, išnaudojantys spalvotų ekranų privalumus.

Kalbant apie HDD grotuvus, kieto disko atmintis gali siekti kelis šimtus gigabaitų, taigi čia be didelio vargo galima sutalpinti beveik visą muzikinę kolekciją. Aišku, teks paaukoti miniatiūrinius matmenis. Tačiau yra savi pliusai – kadangi įrenginys yra tam tikro dydžio, jame gali tilpti ir didesnės įstrižainės ekranas. Tokiu būdu, peržiūrėti vaizdinę medžiagą galima daug patogiau. Antra vertus, HDD grotuvai nėra jau visiškai mobilūs, kaip galima pagalvoti iš pirmo karto, kadangi kieti diskai yra daug jautresni vibracijai ir nepalankiam išorės poveikiui (kritimams, smūgiams, drėgmei ir t.t.).

Galima sutikti modelių ir be vaizdinės medžiagos peržiūros galimybės. Vis tik tokie negali deramai konkuruoti su kitais sprendimais, kadangi paskutiniu metu smarkiai atpigę Flash grotuvai. Juo labiau, kad MP3 grotuvų funkciją puikiai atlieka išmanieji telefonai, taigi ši produktų kategorija patiria tikrai didelį spaudimą.

Taip pat galima paminėti ir multimedija grotuvus kurie yra stacionarūs, kurie turi pilną vaizdo išvesčių rinkinį, pradedant analoginėmis (Scart, „Tulpė“, VGA) ir baigiant skaitmaninėmis (HDMI, DVI). Tokie grotuvai paprastai turi didelės talpos kietus diskus (jei suteiktas toks funkcionalumas), neretai atsiranda vietos ir tinklo jungčiai.