Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1536 €

Kolonėlės PC

Garso kolonėlės (dar vadinamos akustine sistema) – tai įrenginys garsui atkurti, kurį sudaro garsiakalbiai, sumontuoti į tam skirtą apvalkalą. Turint integruotą garso plokštę, paprastai perkamos nedidelės kolonėlės, per kurias atkuriamas garsas.

Dažniausiai vartotojai kolonėles renkasi pagal išvaizdą, remdamiesi savo asmeniniu skoniu. Tokios kolonėlės paprastai būna įvairaus dydžio ir kokybės, tačiau ne visąlaik dydis reiškia kokybę.

Išgauti geros kokybės garsą dažniausiai leidžia tik brangios kolonėlės, tuo tarpu prieš perkant geriausia jas paklausyti realiomis sąlygomis, kai jos teisingai sudėliotos ir sumontuotos, taip pat pageidautina klausytis tų muzikinių kūrinių, kuriuos jau esate girdėję anksčiau (geriausia, kad tai būtų originalus garso kompaktinis diskas), kad galėtumėte palyginti skambesį vienu ir kitu atveju.

Kolonėlės dažniausiai skirstomos į pasyvias ir aktyvias. Pasyvios kolonėlės veikia, pasitelkdamos vidinį garso plokštės stiprintuvą, aišku, jei toks yra. Pavyzdžiui, AC’97 kodekuose tokio stiprintuvo nėra. Šiuo atveju geriau naudoti aktyvias kolonėles. Pastarųjų skambesys praktiškai visuomet yra geresnis.

Kolonėles kurias naudoja kompiuteriai reiktu naudoti tuomet, kai nėra galimybės įsigyti (ar sumontuoti, dėl vietos trūkumo ir pan.) paprastų garso kolonėlių. Paprastai pigiose kompiuterinėse kolonėlėse naudojami pigūs plastmasiniai korpusai, o tai neigiamai veikia garso kokybę. Patys brangiausi modeliai kartais turi medinį korpusą, tačiau jie tikrai nepateisina savo kainos.

Daug geresnį skambesį galima išgauti tuomet, kai signalas paduodamas stiprintuvui, o šis, savo ruožtu, perduoda garso kolonėlėms. Pigiau, nei brangias kompiuterines kolonėles, atsieina įsigyti paprastą stiprintuvą (dažnai kartu su grotuvu) ir standartines garso kolonėles.

Jei ruošiatės pirkti kolonėles multimedia pramogoms, nepirkite pačių pigiausių – pinigai tiesiog bus išmesti į balą. Yra tik viena išimtis – jei reikia kolonėlių, pavyzdžiui, biure, kur tiesiog reikalingas garsas (galbūt pokalbiams per VoIP programą ir panašiai).

Nebrangių kolonėlių kategorijoje galima atkreipti dėmesį į multimedia sprendimas, sukurtus kompanijų Creative, Microlab, Jazz Speakers, SVEN, tam tikrais atvejais – Logitech. Hi-Fi kategorijoje galima paminėti kompanijos Altec Lansing sprendimus, kurie gana nepigūs, tačiau savo skambesiu pranoksta ne vieną akustinę sistemą.

Standartinis kolonėlių rinkinys muzikos klausymuisi, filmų peržiūrai, yra 2.1 formatas – šiuo atveju prie dviejų standartinių garsiakalbių pridedama ir žemų dažnių kolonėlė, leidžianti padidinti garso kokybę ir galią žemių dažnių diapazone. Taip pat gali būti siūlomas rinkinys iš šešių kolonėlių (taip vadinama 5.1 sistema). Dvi iš jų montuojamos priekyje, dvi – už nugaros, tuo tarpu žemų dažnių kolonėlė gali būti montuojama bet kurioje vietoje (paprastai jai tenka būti po stalu). Tokia sistema puikiai tiks žaidimų gerbėjams, taip pat filmų peržiūros metu, kai yra kokybiškas Dolby Surround garso takelis. Dažniausiai 5.1 sistemos įsigyjamos, kai bus žiūrima filmuota medžiaga kurią atkuria DVD diskai.