Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Bevielė klaviatūra ir pelė LOGITECH WIRELESS COMBO MK330, INT
4835 €
2743 €
2742 €
2036 €
2376 €
2743 €
item photo
Klaviatūra ir Pelė LOGITECH DESKTOP MK120 RU
2380 €
1703 €
item photo
Bevielė klaviatūra + pelė LOGITECH MK220 DESKTOP COMBO EN
2695 €
3992 €
5263 €
11588 €

Klaviatūros

Klaviatūrų asortimentas dėl spartaus kompiuterinių technologijų augimo paskutiniu metu žymiai keitėsi. Kiekvienas klaviatūrų tipas dažnai skirtas konkrečiam veiklos tipui. Pavyzdžiui, jei tenka daug spausdinti, geriausiu sprendimu turėtų tapti ergonominė klaviatūra su padėklu rankoms; jei dažnai kompiuteris naudojamas filmų peržiūrai, muzikos klausymuisi, geriausia tinka multimedia grotuvai, kurie turi tam skirtų specialių mygtukų; jei esate žaidėjas, be jokios abejonės, geriausiu pasirinkimu bus žaidimų klaviatūra.

Ergonominės klaviatūros paprastai turi mygtukus, suskirstytus į kelis blokus, kurie dažniausiai yra pakreipti tam tikru kampu, kad būtų patogiau laikyti rankas. Ypatingai tokia klaviatūra yra labai patogi, kai spausdinama aklai. Kai kurie klaviatūrų modeliai sudaryti iš dviejų dalių, kuriuos galima sustumti arba išskirti taip, kaip yra patogiau. Jei daug spausdinsite, būtina atkreipti dėmesį į specialų padėklą rankoms, kuri kartu leidžia sumažinti krūvį riešams. Vieninteliu trūkumu galima laikyti gana didelę tokių sprendimų kaną, tačiau jei renkate tekstą tikrai dažnai, tai neturi būti svarbiausias argumentas.

Bevielės klaviatūros šiandien yra labai plačiai paplitusios. Pasirinkti tokią klaviatūrą reikia tuomet, kai norite atsikratyti galybės laidų ant stalo. Tokios klaviatūros prie kompiuterio jungiamos per Bluetooth arba specialų radijo dažnį. Prie akivaizdžių tokių sprendimų privalumų galima priskirti tai, kad jei, pavyzdžiui, žiūrėti filmą ant sofos, visą procesą galima valdyti su beviele klaviatūra. Aišku, tokios klaviatūros turi nemažai ir minusų – esant intensyviam ir atsakingam darbui, klaviatūros baterijos gali išsikrauti pačiu tam netinkamu momentu, taigi teks arba ieškoti naujos baterijos, arba imti ją krauti, o tai tik stabdys darbą. Žaidėjams tokios klaviatūros taip pat nepatartinos, kadangi gali pasireikšti užlaikymai, perduodant bevielį signalą, nors paprastam vartotojui tokie užlaikymai praktiškai nesimatys.

Lanksčios klaviatūros patrauklios tuomet, jei turite polinkį užkandžiauti prie kompiuterio, kadangi tokios nebijo trupinių ir skysčio, taip pat smūgių bei kitų nepalankių veiksnių. Prie minusų galima priskirti nesugebėjimą prisitaikyti prie ilgo ir greito spausdinimo, kadangi pati klaviatūra per plona, o mygtukų paspaudimas reikalauja tam tikrų pastangų.

Multimedia klaviatūros nuo įprastų skiriasi tuo, kad turi papildomų klavišų juostą pačiame viršuje, o jų dėka galima lengvai atlikti įvairias funkcijas. Tokie mygtukai gali leisti tiesiogiai valdyti muzikos grotuvą, programinė įranga gali būti valdoma taip pat, galima atlikti kitas funkcijas, tokias kaip kompiuterio išjungimas, užmigdymas ir t.t. Kai kuriose klaviatūrose galima atitinkamus mygtukus užprogramuoti konkrečiam veiksmui, jei tik tai leidžia gamintojo programinė įranga. Tokie sprendimai dažnai tinka daugeliui vartotojų. Bazinius klavišus turinčios multimedia klaviatūros yra gana prieinamos, nors funkcionalesni modeliai paprastai būna brangesni nei įprastos klaviatūros.

Galiausiai žaidimų klaviatūros (pavyzdžiui, Razer), kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, jos skirtos žaidėjams ir žaidimai su jomis veikia puikiai. Tokie sprendimai gali būti universalios su galimybe užprogramuoti konkrečius mygtukus konkrečiuose žaidimuose, taip pat specifinės, skirtos kokiam nors konkrečiam žaidimui, pavyzdžiui, Warcraft. Kai kurios klaviatūros turi savo atmintį, leidžiančią išsaugoti žaidimų profilius. Kai kurios turi du skirtingus blokus arba net sensorinius ekranus. Dažnai tekstų rinkimui žaidimų klaviatūros netinkamos, kadangi neretai mygtukai būna išdėstyti tankiau, juo labiau, kad tokios klaviatūros kainuoja brangiai.