Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
16049 €
11385 €
32366 €
14520 €
12018 €

Monitoriai

LCD monitoriai (arba dar vadinami skystųjų kristalų monitoriais) – tai plokšti ekranai, kurių pagrindą sudaro skystieji kristalai, o taip pat įrenginiai tokių ekranų pagrindu. Labai retais atvejais jie gali būti monochrominiai, tačiau absoliuti dauguma monitorių dabar atvaizduoja visą gamą spalvų, pasitelkiant RGB arba NTSC standartą.

LCD monitorių gamintojų yra tikrai daug. Tarp jų galima paminėti Samsung, LG, NEC, Philips, BenQ, ViewSonic, Asus, IIyama, HP, Dell, AOC, Lenovo, Fujitsu, Acer ir kitus. Pastarųjų įstrižainė gali svyruoti paprastai nuo 17 colių iki 30 colių (kalbant apie įprastus kompiuterinius monitorius), tačiau LCD technologija leidžia pagaminti ir ant sienos kabinamus ar specialių stovų tvirtinamus ekranus, kurių įstrižainė gali siekti 65 colius ir daugiau.

Ekranų raiška gali sudaryti minimalius 1280 x 1024 (paprastai sutinkama 17 arba 19 colių LCD monitoriuose) iki pat 2560 x 1600 (27 arba 30 colių monitoriuose). Taip pat atsiranda ir 4K raiškos monitorių, kurių raiška sudaro 3840 x 2160 taškų. Iš prieinamų vaizdo įvesčių prieinamos standartinė analoginė VGA (D-Sub), taip pat skaitmeninės DVI, HDMI ir DisplayPort, kartais galima sutikti modelių su USB koncentratoriumi, prie kurio prisijungia USB atmintinės, kietieji diskai, kolonėlės.

Šiuo metu LCD monitoriai yra pagrindinis ir sparčiai besiplėtojantis kompiuterinių monitorių tipas. Prie jo privalumų galima priskirti mažus matmenis ir svorį, lyginant su savo laiku karaliavusiais kineskopiniais monitoriais. LCD modelių energijos suvartojimo lygis absoliučia dauguma atvejų priklauso nuo pašvietimo lempų galingumo (gali būti paprastos arba šviesos diodų, dar vadinami LED monitoriai). Aišku, LCD technologija turi ir minusų, kurios technologiškai yra labai sunkiai pašalinamos.

Pirma, LCD monitoriais gali aiškiai atvaizduoti vaizdą tik esant gamyklinei raiškai. Visos kitos raiškos reiškia, kad vaizdo ryškumas yra prarandamas. Be to, labai žemos raiškos apskritai negali būti atvaizduojamos tokio tipo ekranuose. Daugelis LCD monitorių turi sąlyginai žemą statinio kontrasto lygį ir juodos spalvos gilumą. Faktinio kontrasto padidinimas reiškia ekrano pašvietimo padidinimu, tačiau dažnai tai lemia peršviestas ekrano vietas. Blizgus paviršius sudaro tik subjektyviai didesnio kontrasto pojūtį, tačiau realiai dėl to problema nedingsta. Taip pat dėl standartizuoto LCD matricų storio atsiranda pašvietimo netolygumas, kuris puikiai matomas, kai ekrane yra juodos spalvos paveiksliukas, o patalpoje užgesinama šviesa.

Iš kitų LCD monitorių niuansų galima paminėti kontrasto priklausomybę nuo apžvalgos kampų, šis niuansas taip pat yra vienas iš sunkiai išsprendžiamų aspektų. Taip pat LCD monitoriai pasižymi mažesnio reakcijos laiku, nei plazminiai arba senesni kineskopiniai monitoriai, dažnai naudojama Overdrive technologija problemą išsprendžia tik iš dalies, kadangi neretai tai gali lemti vizualinį vaizdo pablogėjimą. Be to, masiškai gaminami LCD ekranai blogai apsaugoti nuo išorinių pažeidimų. Ypatingai jautri matrica, kuri neapsaugota stiklu – stipriai paspaudus ekraną, matosi kažkas panašaus į vandens ratilus. Taip pat egzistuoja ir defektinių taškų problema – tam tikri ekrano taškai gali būti nuolat įsijungę arba, atvirkščiai, neužsidega. Galiausiai LCD ekranų taškai, laikui bėgant degraduoja.