Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
16049 €
11385 €
32366 €
14520 €
12018 €

Monitoriai

Monitorių asortimentą sudaro visų didžiausio pasaulio gamintojų produktai. Iš gamintojų galima paminėti tokias kompanijas, kaip Samsung, LG Electronics, Hewlett-Packard (HP), Dell, ViewSonic, AOC, BenQ, Asus, Iiyama, Lenovo, NEC, Philips ir kt. Visus monitorius galima suskirstyti pagal įstrižainę (nuo 15” iki 30” įstrižainės, nors prieinami ir kabinami monitoriai iki pat 65”), raišką (nuo 1024 x 768 iki 2560 x 1600 taškų), matricas (TN, IPS ir VA bei įvairiausias jų modifikacijas), jungčių prieinamumą (analoginę D-Sub, skaitmenines HDMI, DVI, DisplayPort), taip pat įvairias papildomas technologijas, padidinančias monitorių funkcionalumą (TV imtuvai, Pivot funkcija ir t.t.).

Vienas iš pagrindinių monitorių skirtumų – tai gamintojo įdiegtos matricos tipas. TN tipo matricos paprastai naudojamos absoliučioje daugumoje monitorių kainų kategorijoje „iki 700 – 800 litų“. Pastarąsias matricas turinčių monitorių ekranų reakcijos laikas yra žemas (paprastai sutinkami modeliai su 2 – 5 milisekundžių parametru, nors žaidimams skirtuose modeliuose šis rodiklis gali siekti ir 1 ms), horizontalūs ir vertikalūs matymo kampai neviršijo 160 laipsnių (kai kurie gamintojai deklaruoja, kad jų monitoriai pasižymi ir 170 laipsnių matymo kampu). TN matricas turintys monitoriai negali pasigirti turtinga spalvų atvaizdavimo ir jų linijiškumo galimybe. Prieinami modeliai tiek su CCFL lempų pašvietimu, tiek su šviesos diodais (LED), o šiuo atveju monitoriai suvartoja mažiau elektros energijos.

IPS tipo matricos yra brangesnės nei TN, todėl IPS monitorius paprastai galima sutikti kainų kategorijoje virš „800 litų ir daugiau“. Šio tipo matricos išsprendė pagrindines TN problemas – nedidelius hotizontalaus  ir vertikalaus matymo kampus (IPS atveju jos sudaro 178 laipsnius) bei ne itin nedidelę atvaizduojamų spalvų gamą. Iš pradžių IPS matricos negalėjo pasigirti dideliu reakcijos laiku ir kontrastu, tačiau šiuo metu šie parametrai smarkiai pagerėjo. Nors pagrinde tokie monitoriai naudojami profesionalų, kurie daug dirba su spalvomis ir grafika, tačiau IPS populiarumas leido sumažinti tokių monitorių kainas iki priimtino lygio. Šiuo metu galima sutikti kelių gamintojų IPS matricas: kompanijos Hitachi / Panasonic ir jos IPS-Pro bei daug labiau paplitusias kompanijos LG – AH-IPS matricas. Monitorių su IPS matricomis siūlo tokios kompanijos, kaip Dell (Ultrasharp serija), HP (Z serija), Asus (P ir VG serijos)

Savo kokybiniais parametrais į IPS technologiją yra panaši kompanijos Samsung sugalvota Super PLS. Pastaroji gali pasigirti dideliais matymo kampais (178 laipsniai horizontaliai ir vertikaliai), turtinga spalvine gama, padidintu ryškumo lygiu ir mažesne gamybos savikaina nei IPS matricos. Pastaroji technologija kol kas sutinkama tik Samsung monitoriuose.

Tarpine tarp TN ir IPS technologijų grandimi tapo VA tipo matricos (MVA, PVA ir jų modifikacijos). Jomis bandoma apjungti teigiamas konkuruojančių technologijų puses: greitą matricos reakcijos, didelius ekrano apžvalgos kampus, didelę spalvų perteikimo gamą, kontrastingą ir ryškų vaizdą. Pagrindinis *VA matricas turinčių monitorių privalumas – didelis kontrasto lygis, todėl jos neretai sutinkamos ir televizoriuose.