Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
891 €
item photo
Kortelių skaitytuvas USB PC SC SMART CARD READER N68
928 €
861 €
592 €
840 €
item photo
Atminties kortelių skaitytuvas KINGSTON USB 3.0 HI-SPEED MEDIA READER
2498 €
2353 €
2321 €
item photo
Atminties kortelių skaitytuvas MEMORY READER FLASH USB3 BLACK/TS-RDF5K TRANSCEND
891 €

Kortelių skaitytuvai

Atminties kortelių skaitytuvai - tai adapteriai, padedantys kompiuteriui ar kitam įrenginiui nuskaityti informaciją iš kortelių, neatitinkančių jame esančių jungčių.

Atminties kortelių gali būti labai skirtingų tiek savo išvaizda, tiek galimos talpinti informacijos kiekiu, įrašymo ir duomenų atkūrimo galimybėmis ar vidine struktūra. Tačiau renkantis kortelių skaitytuvą visų pirma reikėtų numatyti kokio tipo kortelių nuskaitymui jį norėsite panaudoti. Neretai parduodami ir keletą jungčių turintys skaitytuvai. Tai universali priemonė naudojantiems daug skirtingų prietaisų su skirtingomis atminties kortelėmis.

Šiuo metu bene populiariausios yra SD arba jų patobulinti variantai - SDHC ir SDXC kortelės, skirtos įvairiems skaitmeniniams įrenginiams - fotoaparatams, garso įrašymo įrenginiams ir kt. Tačiau, nors šios kortelės ir yra išoriškai tapačios, jų skaitymo metodai visiškai kitokie. Vadinasi, ir kortelių skaitytuvai reikalingi skirtingi. Todėl prieš naudojimą įsitikinkite, kad atminties kortelės, kurias planuojate naudoti ir kortelių skaitytuvai yra tarpusavyje suderinami. Atminties kortelių pirmtakės - CF ar CFast kortelės taip pat vis dar naudojamos. Tad joms, kaip ir populiariosioms MS kortelėms, vis dar gaminami atskiri kortelių skaitytuvai.

Atminties kortelių skaitytuvai nėra didelės apimties įrenginiai, todėl neužims daug vietos. Įprastas kortelių skaitytuvo dydis panašus į paprastos USB atmintinės. Tuo pačiu skaitytuvai nėra brangūs, todėl tai ne tik patogios priemonės informacijos nuskaitymui bet kurioje vietoje, bet ir nedidelių investicijų reikalaujantys įrenginiai. Tokių skaitytuvų kainos Lietuvos rinkoje pradedamos skaičiuoti vos nuo kelių litų. Žinoma, kuo daugiau funkcijų skaitytuvas atlieka (t.y. kuo įvairesnes korteles jis sugeba nuskaityti), tuo didesnė yra ir kaina.

Kortelių skaitytuvų kainos taip pat priklauso ir nuo gamintojų. Tiptop.lt internetinėje parduotuvėje ir salonuose galima įsigyti tokių firmų kaip Kingston, LogiLink, Esperanza, Sandisk ir kitų gaminius.

Nors dauguma kortelių skaitytuvų savo funkcijas, atrodytų, atlieka nepriekaištingai, tačiau reikėtų atsižvelgti į šių įrenginių kokybę. Prastas kortelių skaitytuvas gali pakenkti kortelėje saugomai informacijai arba visiškai sugadinti kortelę. Idealiausia naudoti tų pačių gamintojų skaitytuvus ir korteles, taip būtų garantuojamas geresnis suderinamumas. Tačiau tai nėra būtina. Svarbiausia, kad naudojamos priemonės būtų kokybiškos.

Taip pat svarbu žinoti, jog dalis kompiuterių, ypač naujesnio modelio, turi integruotus kai kurių tipų kortelių skaitytuvus. Todėl prieš rengdamiesi įsigyti kortelių skaitytuvą, pasidomėkite savo kompiuterio savybėmis.

tiptop.lt