Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

Juostos (Tapes)

Juostiniai duomenų saugojimo įrenginiai ir jiems skirtos juostos - tai duomenų archyvavimo priemonės, naudojamos pasyviam saugojimui, t.y. nepajungus prie jokio energijos šaltinio. Juostiniai įrenginiai sugeba nuskaityti ir įrašyti duomenis į magnetines juostas, kurios yra skirtos ilgalaikiam ir stabiliam saugojimui.

Lyginant su duomenų saugojimu diskuose, juostos neturi galimybės pateikti informacijos "random" principu, t.y. kitaip nei diskuose, kuomet norimą informaciją galima pasiekti po kelių akimirkų nuo paieškos pradžios, juostose informacija randama tik peržiūrint medžiagą ištisiniu būdu. Taigi, jei jums reikalingi duomenys užfiksuoti juostos gale, jums teks prasukti visą juostą iki juos pasiekiant. Tačiau juostiniai įrenginiai duomenis perduoda gana greitai,- kai kurie iš jų palaiko nuolatinį duomenų perdavimo greitį iki 140 Mb / s.

Juostiniais įrenginiais saugomų duomenų kiekis gali svyruoti nuo keliais megabaitais (MB)  iki keliais šimtais gigabaitų (GB) skaičiuojamų nekompresuotų duomenų. O kadangi naudojantis juostiniais įrenginiais duomenys gali būti suspaudžiami į kur kas mažesnę skaitinę išraišką, nei kietajame diske, juostinių įrenginių specifikacijose duomenys yra nurodomi "du prie vieno" (2 : 1). Pavyzdžiui, 80 GB talpos juostos parduodamos suteikiant joms tokią išraišką: 80 / 160.

Juostiniai įrenginiai dažniausiai prie kompiuterių prijungiami SCSI jungtimi. Taip pat naudojamos jungtis yra SATA, USB, FireWire, FICON ir kitos. Norint automatizuoti duomenų saugojimo funkcijas, yra naudojami taip vadinami "autoloader'iai" ar juostų bibliotekos. Šie įrenginiai yra pritaikyti savarankiškai užkrauti ir saugoti keletą juostų be žmogaus įsikišimo.

Vertinant duomenų, saugomų juostose ir diskuose skirtumus, šios srities profesionalai tvirtina, jog šie du būdai turėtų ne konkuruoti, o papildyti vienas kitą. Kadangi duomenis iš diskų pateikti kur kas paprasčiau, duomenų kopijos juose turėtų būti naudojamos greitam pateikimui. Na o juostos labiau tiktų ilgalaikiam, ekonomiškam ir efektyviam duomenų saugojimui bei archyvavimui. Tokiu būdu būtų supaprastinta prieiga vartotojams.

Dėka nuolat atnaujinamų technologijų, juostiniai įrenginiai ir juostų saugyklos užima vis mažiau vietos, todėl šalia efektyvaus duomenų saugojimo sutaupomos ir archyvavimui skirtos erdvės.

tiptop.lt