Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
15694 €
35655 €

BackUp įranga

BackuUp įranga, kaip galima suprasti iš pavadinimo, skirta duomenų/informacijos rezerviniam kopijavimui. Tokio sprendimo tikslas yra akivaizdus – siekiama išsaugoti kuo daugiau informacijos netyčinio praradimo / sabotažo /  kaupiklių gedimo atveju. Tam reikalui paprastai naudojami NAS (Network Attached Storage) įrenginiai – tinklinė duomenų saugojimo sistema, dar vadinama tiesiog tinkline saugykla. Tokią produkciją gamina kompanijos Qnap, Fujitsu, WD, D-Link, Zyxel, Lacie, Netgear, Buffalo, Ovislink Corp., Edimax, Promise, Apple ir kitos.

Iš esmės, NAS yra ne kas kita, o kompiuteris su tam tikru diskų kiekiu, kurie prijungti prie tinklo plokštės (paprastai, lokalaus) ir palaiko darbą per atitinkamą protokolą. Dažnai diskai NAS sistemoje apjungti į RAID masyvą. Keletą tokių kompiuterių gali būti apjungti į vieną sistemą.

NAS leidžia pasiekti duomenų laikymo saugumo. Suteikia lengvą prieigą prie failų patiems vartotojams, lengvai administruojamas, taip pat gali būti plečiamas ateityje.

NAS modulį sudaro atskiras kompiuteris, kuris gali būti sukurtas su bet kuria architektūra. Pagrindiniu tokio kompiuterio uždaviniu yra duomenų saugojimo paslaugų teikimas kitiems įrenginiams. Operacinė sistema ir NAS modulio programinė įranga palaiko duomenų saugojimo ir failų sistemos darbą, suteikia prieigą prie failų, taip pat kontroliuoja kitas sistemos funkcijas. NAS įrenginiai paprastai neskirti skaičiavimų užduotims atlikti, nors iš techninės pusės kai kurių programų paleidimas gali būti įgyvendintas. Paprastai NAS įrenginiuose nenaudojamas ekranas ir klaviatūros, valdomi ir konfigūruojami per tinklą interneto naršyklės dėka, prisijungiant per atitinkamą IP adresą.

Paskutiniu metu labai paplitę taip vadinami mini serveriai, kuriuose NAS funkcija apjungta su papildomais servisais, pavyzdžiui, nuotraukų galerija, multimedia centru, torrent arba emule klientais, pašto serveriu ir t.t. Tokie įrenginiai paprastai skirti namų arba smulkaus verslo vartotojams, todėl juose retai sutinkami daugiau nei 4 kietieji diskai. Pagrindinis tokių sistemų privalumas yra jų nedidelė kaina, lyginant su pilnaverčiais serveriais, taip pat aukštas integracijos lygis.

Gana dažnai, kompanijai plečiantis, kai reikalingas duomenims skirtos vietos padidinimas, susiduriama su pasirinkimu tarp serverių ir NAS, kadangi reikia suteikti bendrą prieigą prie failų. Šiuo atveju NAS turi privalumų ne tik kainos atveju, tačiau ir pirmauja, atsižvelgiant į įvedimo į eksploataciją greitį, konfigūravimo paprastumą, taip pat išlaikymo kainą. Kaip taisyklė, NAS energijos suvartojimo lygis apie devyniasdešimt procentų priklauso nuo įdiegtų kietų diskų tipo ir kiekio, ir tik po to – procesoriai ir RAM atmintis.

NAS naudojami RAID masyvai gali būti kelių tipų. RAID 0 – diskų masyvas, kuris labai padidina greitį, tačiau jo patikimumo lygis yra labai žemas (sugedus vienam diskui, praktiškai galima prarasti didžiąją dalį duomenų. Tokio tipo masyve turi būti mažiausiai du kaupikliai. RAID 10 masyvas numato, kad yra prijungiami RAID 1 („veidrodinis“) masyvai ir iš jų sukuriamas RAID 0, kuris pasižymi dideliu produktyvumo lygiu (tiek aukštu duomenų įrašymu, tiek ir skaitymu). Ir kitų variantų, tačiau šie yra patys populiariausi.