Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Atminties kortelė KINGSTON 64GB CANVAS GO PLUS SD
1569 €
24 €
1568 €
572 €
848 €
1567 €
1287 €
2244 €
1646 €
628 €
1656 €
882 €
4033 €
2040 €
1244 €
1685 €
2674 €
1784 €
item photo
Atminties kortelė TRANSCEND 16GB UHS-I U1 microSD
664 €
2286 €

Atminties kortelės

Atminties korteles siūlančių kompanijų skaičius yra tikrai didelis. Ši žymesnių galima paminėti Sandisk ir Lexar, taip pat jų gamyba užsiima gerai Lietuvoje žinomi prekiniai ženklai Kingston, A-data, Transcend, Patriot, Pretec, Silicon Power, Emtec, Hama, TDK ir kt. Atminties kortelių talpa gali varijuoti nuo 2 GB iki pat 128 GB, jos skiriasi savo tipais, sparta, naudojimo paskirtimi (nuo to daug priklauso ir patikimumo parametrai), kaina.

Šiuo metu populiariausios yra SD (Secure Digital) tipo atminties kortelės, kurios naudojamos absoliučioje daugumoje elektronikos įrenginių – fotoaparatuose (tiek kompaktiškuose, tiek ir naujausios kartos veidrodiniuose), juos naudoja mobilieji telefonai, taip pat išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, kur yra atitinkamų kortelių skaitytuvai bei kur reikalinga padidinti integruotų kaupiklių talpą. Taip pat SD atminties kortelės sutinkamos ir GPS navigacijos, elektroninių knygų skaityklėse, kai kurios mobilios žaidimų konsolės.

SD atminties kortelės skirstomos į kelis tipus. Paprastos SD laikmenos gali savyje talpinti iki 4 GB duomenų, naujesnis formatas SDHC Atminties kortelės – iki 32 GB duomenų, tuo tarpu šiuo metu naujausias SDXC atminties kortelės gali talpinti iki pat 2 TB (2000 GB). Pagal dydį galima tokias korteles suskirstyti į pilno dydžio SD (tokios paprastai naudojamos fotoaparatuose bei GPS navigacijose), mažesnes miniSD (kai kuriuose senesniuose mobiliuose telefonuose) bei microSD atminties kortelės (absoliučioje daugumoje šiuolaikinių išmaniųjų telefonų).

Taip pat SD atminties kortelės skirstomos pagal jų duomenų įrašymo sparta. Paprastai nurodomas minimalus įrašymo greitis, o pagal tai atminties kortelės skirstomos į klases: „Class 2“ reiškia, kad įrašymo sparta sudaro ne mažiau kaip 2 MB/s (atitinka žymėjimą 13x), Class 4 – ne mažiau kaip 4 MB/s (26x), Class 6 – 6 MB/s (40x), Class 10 – 10 MB/s (66x) ir t.t.

Dabar sparčiausios SD kortelės pasižymi 90 MB/s duomenų įrašymo sparta, o tai atitinka 600x rodiklį. Šiuo metu populiaraus Full HD formato vaizdinei medžiagai įrašyti reikalingos mažiausiai Class 4 atminties kortelės. Taip pat sutinkamas žymėjimas UHS, kuris paprastai reiškia, kad tokios kortelės atitinka ne žemesnį kaip Class 10 standartą. Svarbus momentas yra tai, jog reikia atsižvelgti į savo įrenginio pagaminimo datą, kadangi senesni įrenginiai naujesnių SD tipų dažniausiai nepalaiko. Antra vertus, naujausi įrenginiai su SD atminties kortelių palaikymu dažniausiai palaiko senesnio tipo korteles.

Compact Flash atminties kortelės (CF) yra pačios sparčiausios. Jos dažniausiai naudojamos veidrodiniuose fotoaparatuose, kurie gali be vargo atlikti kadrų seriją be baimės, kad kortelė nespės įrašyti pateikiamų duomenų srauto. Greičiausios CF pasižymi 1000x sparta, o tai atitinka maksimalius 150 MB/s. Taip pat jos dažnai leidžia gauti maksimalią talpą (šiuo metu prieinama iki 256 GB). Iš minusų galima paminėti gana didelius matmenis, kurie neleidžia jų naudoti mažuose elektronikos įrenginiuose, o taip pat konstrukcija, kuri verčia CF kortelių lizdus aprūpinti papildomais mechanizmais, apsaugančiais kontaktus nuo galimo sugadinimo.

Memory Stick atminties kortelių (MS, MS Pro, MS Pro Duo) tipas, kurį sugalvojo kompanija Sony ir naudoja savo vaizdo kameruose, fotoaparatuose, žaidimų konsolėse Playstation, telefonai ir kituose šios firmos mobiliuose įrenginiuose.