Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
6231 €
item photo
Telefoninės sistemos CISCO SPA303 IP Phone
10555 €
item photo
Telefoninės sistemos CISCO SPA504G IP Phone
16056 €
item photo
Telefoninės sistemos CISCO SPA502G IP Phone
13936 €
8054 €

Telefoninės sistemos

Šiuolaikinės telefoninės sistemos neretai naudojasi balsio ryšio perdavimo duomenų tinklais, pasinaudojant Interneto protokolais. Tai yra taip vadinama IP telefonija, kuria fiziškai realizuoja VoIP įranga. Iš tokios įrangos gamintojų galima paminėti Linksys, Cisco ir kitus.

Interneto tinkluose informacija, nepriklausomai nuo jos pobūdžio (vaizdo, garso, tekstas ir t.t.) yra suskaidoma į individualius skaitmeninius paketus, kurie į tikslą juda nepriklausomai vienas nuo kito, o atsižvelgia į tam tikros tinklo dalies apkrovimą. Kiekvienas paketas yra „įvelkamas“ į koduotą „voką“ (TCP). Tokiu būdu informaciją gaunantis įrenginys iš siunčiančio įrenginio turi užklausti informaciją apie trūkstamus paketus, sutvarkyti gautus paketus reikiama tvarka ir galų gale atkoduoti juose esančius duomenis bei juos paversti atitinkama informacija.

Pagrindinė problema naudojant duomenų perdavimo tinklus realaus laiko pokalbiams buvo ta, kad aukščiau aprašytas procesas turi vykti itin sparčiai ir pati duomenų perdavimo kokybė turi būti tinkama, kad nebūtų uždelsimų bei iškraipymų. Nors iš pradžių atsiradusi programinė įranga neleido užtikrinti tinkamos kokybės pokalbio perdavimo, tačiau laikui bėgant technologijos tobulėjo ir dabar galima teigti, kad balso perdavimo kokybė beveik atitinka tradicinės balso telefonijos standartus.

Kartais kyla diskusijų dėl IP telefonijos ir VoIP terminų naudojimo. Griežtai tariant, VoIP yra daug bendresnė technologija, tuo tarpu IP telefonija yra jos dalis, ir visa tai skirta abipusio balso ryšio organizavimui. Technologija VoIP bendra prasme reiškia visus balso perdavimo per IP variantus, tame tarpe neturinčius nieko bendro su telefonija ir žmonių bendravimu. Pavyzdžiui, VoIP technologija naudojama garso perdavimui IP sistemose, kai naudojama vaizdo stebėjimo įranga, kai pasitelkiamos pranešimų sistemos, WEB‘inarų transliavimų metu, peržiūrint filmus online režimu ir t.t.

IP telefonija realizuoja tas užduotis ir sprendimus, kurias per standartinius telefonijos tinklus įgyvendinti būtų sunku arba brangu. Pavyzdžiais galima paminėti, galimybę perduoti daugiau nei vieną telefoninį skambutį, esant dideliam pralaidumui. IP telefonija paprastai lengvai pridedama prie esamos telefono linijos, esančios firmoje arba namuose. IP telefonija naudinga, kai reikia organizuoti konferencijas, skambučio peradresavimą, automatinį numerio pakartojimą, skambinančio žmogaus numerio atsekimą ir t.t. Tokios savybės paprastai suteikiamos nemokamai arba beveik nemokamai, tuo metu už tradicines telekomunikacines priemones gaunamos sąskaitos (neretai tikrai didelės).

IP telefonija leidžia atlikti saugius skambučius, remiantis standartizuotu protokolu SRPT. Daugumų saugių skambučių funkcijų negali realizuoti tradicinės telefonija, tačiau tuo gali užsiimti IP telefonija. Taip pat yra toks privalumas, kaip nepriklausomybė nuo buvimo vietos. Reikia tik Interneto ryšio. Pavyzdžiui, skambučių centro operatorius IP telefonų dėka gali dirbti iš bet kurio biuro, svarbu, kad būtų greitas ir stabilus Interneto ryšys.

IP telefonija leidžia pasinaudoti integracija su kitomis Interneto tarnybomis, įskaitant vaizdo skambučius, apsikeisti pranešimais ir duomenimis pokalbio metu, organizuoti garso konferencijas, valdyti adresų knygą, gauti informacijos, ar šiuo metu prieinami abonentai. Kaip taisyklė, IP telefonijos pagrindu atliekami skambučiai (ypač tarptautiniai) yra pigesni.