Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

GPS Navigacija

GPS navigacijų asortimente galima rasti praktiškai visų garsiausių kompanijų produkciją. Iš populiariausių galima išskirti TomTom, Garmin, GoClever GPS navigacijas, iš mažiau garsių prieinami tokių kompanijų, kaip Navroad, Lark Europe, Manteca, Media-Tech, Modecom, Prestigio produktai. GPS navigacijos paprastai turi 4“ – 7“ įstrižainės ekranus, nuo 1 GB iki 32 GB talpos vidinę atmintį, kurią dažnai galima praplėsti, įdiegus SD tipo atminties kortelė.

GPS navigacijas sąlyginai galima suskirstyti į keletą tipų: rankines, automobilines, skirtas tvirtinimui prie dviračių, universalias ir t.t. Rankinės navigacijos paprastai tvirtinamos prie riešo su specialia apyranke (kaip laikrodžiai). Paprastai jos skirtos turistams ir sportininkams, leidžia matyti nueitą atstumą, vidutinį greitį, suteikia galimybę matyti širdies pulsą.

Automobilinės GPS navigacijos, kaip galima suprasti iš pavadinimo, yra skirtos vairuotojams pagelbėti. Paprastai tokių įrenginių atveju galima įsidiegti reikiamos vietovės detalų žemėlapį, yra maršruto apskaičiavimo funkcijos, nurodant pradinį ir galutinį kelionės tašką, o taip pat atsižvelgiant į įvairius vairuotojo pageidavimus ir poreikius (įvairios lankytinos vietos, kavinės/restoranai, stovėjimo aikštelės, degalinės, nakvynės namai ir viešbučiai ir panašiai), absoliuti dauguma GPS navigacijų turi balso komandas, kurios perspėja, suteikia pastabų vairuotojai, kad šis galėtų susikoncentruoti į vairavimą. Šio tipo navigacijos komplekte paprastai turi automobilinį pakrovėją, kuris leidžia neišsekti GPS navigatoriaus baterija anksčiau laiko.

Ant dviračių montuojamos navigacijos montuojamas ant vairo su specialiais laikiklis, funkcijos, iš esmės, labai panašios į automobilinių, tačiau čia reikia pasikliauti tik navigacijoje esančia baterija, kadangi nėra galimybės naudoti išorinio maitinimo šaltinio.

Kalbant apie GPS navigacijų funkcionalumą, tam skirti įrenginiai paprastai skiriasi tik papildomų paslaugų ir tarnybų palaikymu. Pavyzdžiui, tai gali būti informavimas apie miestų ar kituose keliuose esančius transporto priemonių sudarytus „kamščius“, galimybė keisti maršrutą online režimu, priklausomai nuo vieno ar kito faktoriaus, maršruto perskaičiavimas, atsižvelgiant į nurodytus tarpinius taškus ir t.t. Taip pat kai kurių gamintojų GPS navigacijos turi papildomo, tačiau tiesioginiai pagrindinėms funkcijoms neskirto funkcionalumo – tai įvairių dokumentų, muzikos, vaizdinės medžiagos failų palaikymas, Bluetooth moduliai ir panašios galimybės.

Iš svarbesnių GPS navigatorių funkcijų galima paminėti palaikomų palydovų skaičių (kuo daugiau, tuo geriau), naudojamo procesoriaus modelį ir funkcionalumą, taip pat galimybė atnaujinti tam tikrų vietovių, miestų, regionų ar net visų šalių žemėlapius. Kai kurios kompanijos su savo GPS įrenginiais pateikia žemėlapius, už kurių atnaujinimą vėliau reikia susimokėti, kai kuriuose kartu su pačiu įrenginiu suteikiama galimybė tam tikrą laikotarpį nemokamai atnaujinti žemėlapius, dar kiti GPS navigacijų gamintojai suteikia galimybę atsinaujinti neribotą laikotarpį. Kai kada svarbus faktorius renkantis navigacijas yra galimybė naudoti bet kurio gamintojo žemėlapius, nors tai leidžia daryti ne visi.