Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

TV plokštės

TV plokštės, tarp kurių gamintojų galima paminėti Avermedia, Compro Technology, Asus, Leadtek, Lifeview, Digitus, Tevii, Manhattan ir kt., gali būti skirstomos į keletą tipų. Vidinės, kurias paprastai naudoja stacionarūs kompiuteriai, tuo tarpu TV galima žiūrėti tik tuomet, kai yra įjungtas kompiuteris. Tam reikalinga gamintojo pateika programinė įranga, tvarkykles. Tokios TV plokštės paprastai būna pigiausios.

Išorinės TV plokštės su USB lizdu dažniausiai dirba kaip priedėlis, dažniausiai tokius sprendimus turi nešiojami kompiuteriai. Dirba tik su įjungtu kompiuteriu, išskyrus tuos atvejus, kai turime reikalų su kombinuotais modeliais, apie kuriuos papasakosime šiek tiek vėliau. Tokie sprendimai kainuoja kiek brangiau nei vidiniai sprendimai. Trečiasis tipas – tai aparatiniai išoriniai TV adapteriai, kurie neturi USB, tačiau jungiami tarp vaizdo plokštės ir monitoriaus. Tokios TV plokštės gali veikti be kompiuterio, tam reikalingas tik monitorius ir garso kolonėlės. Aišku, tokie sprendimai yra patys brangiausi. Kokį iš jų pasirinkti, dažniausiai ir kyla klausimas.

Patys pigiausi ir daugiausia funkcijų turintys sprendimai – tai vidinės TV plokštės. Jos įdiegiamos į laisvą PCI arba PCI Epxress lizdą, juos galima rasti kompiuterio pagrinės plokštės viduje. Tokie adapteriai signalą gali priimti tiek iš TV antenos, tiek ir per tam skirtą kabelį. Dažnai yra įdiegtas FM radijo imtuvas. Galima įrašyti TV programas nurodytu laiku arba konkrečiu metu, kai tik vartotojas panorės. Galima naudoti ir kaip vaizdo įvesties plokštę: tai naudinga tuomet, kai yra video kamera be USB jungties arba reikia suskaitmeninti vaizdo iš seno kasetinio vaizdo magnetofono (pavyzdžiui, VHS formato). Praktika rodo, kad signalo priėmimo kokybė vidiniuose TV tiuneriuose paprastai vienoda, skirtumas tik funkcionalume. Pavyzdžiui, daugelis pigių TV plokščių nepalaiko rankinio kanalų rūšiavimo, neturi automatinio spalvų sistemų atpažinimo, o tai labai aktualu, naudojant kabelinę televiziją.

Vidutinė kainų kategorija – tai išoriniai USB TV imtuvai. Paprastai jie funkcionalumu nesiskiria nuo vidinių. Taip pat, kaip ir vidiniai, jie naudoja kompiuterių tvarkykles bei programine įranga. Jei naudojamos senos USB jungtys (paprastai USB 1.1 versijos), dažnai gali pakibti dėl duomenų pralaidumo galimybių deficito. Signalo priėmimo kokybė kartais šlubuoja. Vienintelis tokių TV plokščių privalumas yra tai, kad jas galima įdiegti, neardant kompiuterio ir iš karto pradėti naudotis. Su nešiojamais kompiuteriais kartais jas nepatogu naudoti, kadangi užima papildomos vietos, taigi patogiau naudoti Express Card sąsają turinčias TV plokštes.

Aukščiausia kainų kategorija yra aparatiniai išoriniai TV tiuneriai. Jis patogus tuo, kad bet kokie monitoriai gali veikti kaip televizoriai, kurie visiškai nepriklauso nuo jūsų asmeninio kompiuterio – tam užtenka prijungti monitoriaus kabelį prie TV plokštės, o ją pačią – prie vaizdo plokštės. Įjungus kompiuterį, galima pasirinkti funkciją „Ekranas ekrane“ (PIP) ir žiūrėti televiziją, neatsitraukiant nuo kompiuterio darbų. Vienintelis minusas – negalima įrašyti TV laidų, kadangi su kompiuteriu TV plokštė nesusijusi. Savo ruožtu, kai kuriose TV plokštėse nėra net vaizdo išvesties, kuria būtų galima pasinaudoti vaizdo įrašymui. Aišku, funkcionalumas labai priklauso nuo kainos – kuo ji didesnė, tuo daugiau galimybių galima tikėtis.