Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

Tinklo plokštės

TipTop.lt galima įsigyti kelių dešimčių kompanijų pagamintų tinklo plokščių. Iš tokių kompanijų galima paminėti Intel, TP-Link, D-Link, Sweex, iTec, Intellinet, Edimax, Canyon, Trendnet, Digitus, IBM, Asus, Delock, Fujitsu, Gembird. 4World, Avermedia, Zyxel, Logilink, Axis, Tenda, Manhattan ir kt.

Tinklo plokštės gali būti vidinės (jas naudoja stacionarūs kompiuteriai, nešiojami kompiuteriai jas diegia į tam skirtą lizdą) bei išorinės (paprastai diegiamos į USB lizdą). Vidinės tinklo plokštės dažniausiai diegiamos į PCI arba PCI Express lizdą. Jų pagalbos dažniausiai prireikia tuomet, kai pagrindinė plokštė kurioje įdiegta tinklo plokštė sugenda arba neužtenka jos funkcionalumo/produktyvumo lygio.

Vidinės tinklo plokštės skiriasi eile funkcijų ir technologijų, kurios lemia ne tik produktyvumo, bet ir stabilumo lygį, o kartu nemažai apsprendžia ir tinklo plokštės kainą.  Iš skirtumų galima paminėti magistralę (matuojama bitais, kuo daugiau, tuo geriau), duomenų perdavimo sąsaja (kaip jau minėta, senesnės tinklo plokštės turi PCI, naujesnės – PCI Express), naudojamą mikroschemą, dar vadinamą kontroleriu; darbo spartą: Ethernet 10Mbit, Fast Ethernet 100Mbit, Gigabit Ethernet 1000Base ir t.t.

Visos šiuolaikinės tinklo plokštės palaiko FullDuplex technologiją, kuri leidžia duomenis siųsti ir priimti tuo pačiu metu. Beje, kiekviena tinklo plokštė turi unikalų adresą (MAC). Pastarasis priskiriamas gamintojo, tačiau gali būti keičiamas specialių programų. To daryti nerekomenduojama, kadangi jei viename tinkle bus vienodą adresą turinčios tinklo plokštės, kils nesklandumų.

Paprastai kuo didesnę duomenų perdavimo spartą palaiko tinklo plokštė, tuo ji brangesnė. Jei daromas vidinis tinklas, reikėtų atsižvelgti į šį faktorių, tačiau reikia prisiminti, kad maksimalią spartą ribos silpniausias tinklo elementas, o juo gali būti sena tinklo plokštė, seni maršrutizatoriai/komutatoriai ar net kompiuterio procesoriai, kurie yra per seni, kad galėtų apdoroti itin didele sparta siaučiamus duomenų paketus.

Stacionarūs kompiuteriai kuriais naudojasi vartotojai naudoja ir USB sąsają turintčius Wi-Fi adapterius. Asortimente yra tokių kompanijų, kaip Edimac, TP-Link, HP, D-Link, BenQ, Netgear, Cisco, 4World ir kt., produkcija. Juos naudoja tiek nešiojamų kompiuterių, tiek ir stacionarių sistemų savininkai.

Šiandien labiausiai paplitęs yra Wi-Fi 802.11n standartas, kuris veikia 2,4 – 2,5 GHz arba 5 GHz diapazone, gali pasiūlyti duomenų perdavimo greitį iki 600 Mbit/s. Yra atgalinis suderinamumas su 802.11a/b/g standartą palaikančiais tinklais, tačiau šiuo atveju duomenų perdavimo sparta bus ribojama senesnių standartų galimybėmis. 802.11n specifikacijos numato galimybę dirbti viename iš dviejų diapazonų – 2,4-2,5 arba 5 GHz. Tai padidina naudojimo lankstumą. MIMO standartas yra esminis 802.11n privalumas, kuris leidžia duomenis perduoti ir priimti vienu metu, taigi galima pasiekti teorinį 600 Mbit/s greitį.

Naujausias standartas vadinasi Wi-Fi 802.11ac, jis veikia 5 – 6 GHz diapazone, jis leidžia duomenis perduoti iki teorinių 1,3 Gbit/s greičiu (arba iki 6 Gbit/s, pasitelkiant 8x MU-MIMO technologiją), o tai yra daug kartų greičiau, nei gali pasiūlyti 802.11n standartas.