Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
2271 €
9153 €
4199 €
3663 €
16443 €
18647 €
21281 €
13526 €
item photo
Maitinimo blokas (PSU) Linkworld LPW1685-70/700W Black
5069 €
14584 €
5793 €
item photo
Maitinimo blokas (PSU) Deepcool DE600 600 W
3029 €
1848 €
6259 €
3953 €
3160 €

Maitinimo šaltiniai PSU

Stacionariems kompiuteriams skirtų maitinimo šaltinių pasirinkimas yra labai didelis. TipTop.lt galima įsigyti kompanijų Corsair, Fortron, Chieftec, Enermax, Cooler Master, Seasonic, Modecom, Inter-Tech, Tracer, OCZ, Thermaltake, Whitenergy, Nexus, Codegen, Logic, Compucase, Antec, Eurocase, Hedy, In Win, Tecnoware, Take Me, Gembird, Xilence ir kt. produktų.

Maitinimo šaltinius vartotojai paprastai renkasi pagal maitinimo galią. Paprasčiausi biuro kompiuteriai dažniausiai užtenka 250 – 300 W, negalingi žaidimų kompiuteriai (Tokie kaip Playstation ar Xbox 360) dažniausiai prireikia 400 W maitinimo šaltinių, tuo tarpu galingai sistemai kuria supa galingi procesoriai bei vaizdo plokštės tenka įsigyti 500 W ir galingesnius maitinimo blokus.  Perkant taip vadinamus „baltus“ kompiuterius, t.y. pagamintus garsių kompanijų (HP, Dell, Lenovo, Acer, Asus, Fujitsu), dėl maitinimo bloko galingumo jaudintis nereikėtų, kadangi viskas sukomplektuota taip, kad atitiktų sistemos galingumą.

Į ką gi reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis maitinimo bloką savo kompiuteriui? Tam reikėtų atsižvelgti į skirtingus kriterijus. Viena iš jų – pagaminimo kokybė, tame tarpe ir metalo storis, iš kurio padarytas maitinimo šaltinio korpusas, detalių pritvirtinimo kokybė ir t.t. Nereikėtų žavėtis pusės milimetro cinkuotos geležies sienelėmis – jei jau sutaupė čia, viduje kokybės laukti nereikėtų. Svarbus ir prekinio ženklo populiarumas, aišku, nereikėtų žavėtis ant lipdukų užrašytais pavadinimais.

Trečia, išvesties jungčių kiekis (kuo daugiau, tuo geriau, ypač kai kalbama apie skirtas duomenų kaupikliams ir galingesniems komponentams). Pigiuose maitinimo šaltiniuose derėtų atkreipti dėmesį į radiatorių dydį, neįlituotų komponentų skaičių. Aišku, prieš perkant atverti dangtį praktiškai neįmanoma (juo labiau, kad taip prarandama garantija), taigi teks pasižiūrėti Internete arba per PSU aušinimo ertmes.

Itin svarbus maitinimo šaltinio kokybės parametras yra įtampų stabilumas. Pigūs maitinimo šaltiniai, esant nedidelėms kompiuterio komponentų apkrovoms, paprastai įtampas išlaiko deklaruojamų lygyje, tačiau esant didelei apkrovai, įtampos ima svyruoti už leistinų normų, taigi gali kilti problemų su sistemos darbo stabilumu (dažni sistemos „pakibimo“ atvejai, persikrovimai ir t.t.).

Kokybiški maitinimo blokai turi kokybiškus komponentus, o įtampų svyravimai paprastai neviršija 5 procentų nuo deklaruojamo standarto. Galingi maitinimo blokai gali pasigirti dideliu stiprio lygiu (žymima raide „A“, amperais),  kuo daugiau, tuo geriau. Rekomenduojamas mažiausiai ATX 2.03 standarto palaikymas, nors geriausiai rinktis ne prastesnį kaip АТХ 2.3. Galingumas labai priklauso nuo darbo pobūdžio, tačiau reikėtų visąlaik atsižvelgti į tai, ar nebus noro modernizuoto savo kompiuterio po metų ar dviejų, įdedant galingesnį procesorių arba juo labiau vaizdo plokštę.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į dar vieną labai svarbų dalyką – kainą. Kokybiškas maitinimo šaltinis negali kainuoti 50 litų, kaip to labai norėtų bet kuris pigių daiktų besivaikantis vartotojas. Jei vienas 400 W maitinimo šaltinis yra du ar tris kartus pigesnis už kitą maitinimo šaltinį, reikėtų pagalvoti, kurioje vietoje gamintojas sutaupė. Kaip jau galima atspėti, pigūs maitinimo šaltiniai negalės pasigirti įtampų stabilumu, komponentų ilgaamžiškumu, dažnai ir sumontuotų ventiliatorių triukšmo lygis būna gana didelis , lyginant su brangesniais maitinimo blokų modeliais.