Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
5365 €

Korpusai

TipTop.lt gali pasiūlyti pačių įvairiausių kompiuterinių korpusų. Asortimente yra tokių gamintojų produkcija, kaip Cooler Master, In Win, Modecom, Logic, Chieftec, iBox, Aerocool, Corsair, Antec, Inter-Tech, Compucase, Thermaltake, Codegen, Tracer, Eurocase, Hedy, Enermax, Fractal Design, Nexus, Gigabyte, JNC, Supermicro, Spire ir kt.

Pagal dydį prieinami tokio tipo korpusai kaip ATX, micro-ATX, mini-ATX, E-ATX, uATX , kurie suderinami su atitinkamo formato motininėmis plokštėmis. Pavyzdžiui, ATX formato korpusai gali sutalpinti tokio paties formato pagrindinė plokštė, taip pat micro-ATX ir mažesnes, tuo tarpu gali kilti problemų su E-ATX formato sisteminėmis plokštėmis. Praktiškai su visomis motininėmis plokštėmis suderinami suderinami Full Tower korpusai, kuriuose galima įdiegti E-ATX ir mažesnio formato sprendimus. Atitinkamai micro-ATX korpusuose ATX formato motininės plokštės netilps.

Atitinkami kompiuterių korpusai gali turėti maitinimo blokus, kurie skiriasi savo galingumu (biudžetiniai sprendimai turi iki 300 W maitinimo blokus, galingesni – 400–500 W). Vis tik kompiuteriai žaidimams, taip pat darbo stotys arba sistemos darbui su 3D grafika arba multimedia turiniu, reikėtų atkreipti dėmesį į korpusus be maitinimo blokų. Be to, aušintuvai gamykliškai įdiegiami į funkciuonalius korpusus.

Į ką gi reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis maitinimo bloką savo kompiuteriui? Tam reikėtų atsižvelgti į skirtingus kriterijus. Viena iš jų – pagaminimo kokybė, tame tarpe ir metalo storis, iš kurio padarytas maitinimo šaltinio korpusas, detalių pritvirtinimo kokybė ir t.t. Nereikėtų žavėtis pusės milimetro cinkuotos geležies sienelėmis – jei jau sutaupė čia, viduje kokybės laukti nereikėtų. Svarbus ir prekinio ženklo populiarumas, aišku, nereikėtų žavėtis ant lipdukų užrašytais pavadinimais.

Itin svarbus maitinimo šaltinio kokybės parametras yra įtampų stabilumas. Pigūs maitinimo šaltiniai, esant nedidelėms kompiuterio komponentų apkrovoms, paprastai įtampas išlaiko deklaruojamų lygyje, tačiau esant didelei apkrovai, įtampos ima svyruoti už leistinų normų, taigi gali kilti problemų su sistemos darbo stabilumu (dažni sistemos „pakibimo“ atvejai, persikrovimai ir t.t.).

Kokybiški maitinimo blokai turi kokybiškus komponentus, o įtampų svyravimai paprastai neviršija 5 procentų nuo deklaruojamo standarto. Galingi maitinimo blokai gali pasigirti dideliu stiprio lygiu (žymima raide „A“, amperais),  kuo daugiau, tuo geriau. Rekomenduojamas mažiausiai ATX 2.03 standarto palaikymas, nors geriausiai rinktis ne prastesnį kaip АТХ 2.3. Galingumas labai priklauso nuo darbo pobūdžio, tačiau reikėtų visąlaik atsižvelgti į tai, ar nebus noro modernizuoto savo kompiuterio po metų ar dviejų, įdedant galingesnį procesorių arba juo labiau vaizdo plokštę.