Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
26092 €
5915 €

Garso plokštės

TipTop.lt galima įsigyti visą eilę garso plokščių, tarp kurių galima paminėti tokių gamintojų produkciją, kaip Creative, Asus, Sweex, Logilink, 4World, iTec, Genius, Digitus, Manhattan, Gembird, Delock ir kitus. Garso plokštės pagal tipą gali būti vidinės (juos naudoja stacionarūs kompiuteriai) arba išorinės, kurias galima naudoti tiek su stacionariais, tiek su mobiliomis sistemomis.

Šiuo metu galima drąsiai sakyti, jog atskiras garso plokštes naudoja tik apie dvidešimt – trisdešimt stacionarių kompiuterių. Priežastis labai paprasta – praktiškai visos pagrindinės plokštės turi integruotą garso adapterį. Paprasto vartotojo ausiai integruotas garsas praktiškai mažai kuo skiriasi nuo diskretinės garso plokštės atkuriamo garso, taigi jei visiškai nėra skirtumo, kam papildomai investuoti į garso plokštę? Taigi vis tik kas perka garso plokštes, ir apskritai kokios jos būna?

Garso plokštės gali būti vidinės, vidinės su išoriniu bloku ir išorinės. Vidinės paprastai diegiamos į PCI Express arba į PCI (jei turite seną stacionarų kompiuterį) lizdą. Yra prieinamos 5.1 arba 7.1 garso išvestys.

Gero garso mylėtojams, taip vadinamiems audiofilams, skirtumas tarp integruotos į motininę plokštę garso kortos ir ne pačios pigiausios diskretinės garso plokštės yra gerai girdimas. Viskas dėl to, kad diskretinėje plokštėje integruotas specialus procesorius, taip pat skaitmeninio signalo į analoginį konverteris. Kuo daugiau bitų ir kilohercų (kHz), tuo garsas bus panašesnis į tą, kuris įrašytas garso įrašų studijoje. Naudojant 5.1 arba 7.1 garso sistemas, skirtumas jaučiamas dar didesnis, be to, su diskretine garso plokšte mažiau apkraunamas procesorius (tai ypač aktualu silpnesnių asmeninių kompiuterių savininkams).

Išorinės garso plokštės, kaip taisyklė, turi papildomų įvesčių bei išvesčių, pavyzdžiui, jack, XLR arba midi. Galima sutikti ir išorinius garso reguliatorius, taip pat išvestį ausinėms. Kumpiuteriai su išorinėmis garso plokštėmis dažnai pajungiamos, pasinaudojant USB arba FireWire (IEEE 1394) sąsajomis.

Pagrindinė tokių garso plokščių panaudojimo sritis – tai muzikantai, pavyzdžiui, gitaristai, kurie galės prijungti savo elektrinę gitarą, arba vokalistams, taip pat mikrafonai ar elektriniai instrumentai. Tokio tipo garso kortos, kaip taisyklė, palaiko ASIO tvarkykles, o tai leidžia panaudoti įvairius efektus ir su minimaliu užlaikymu girdėti visa tai realiu laiku, grojant tam tikru instrumentu arba dainuojant.

Integruotos su išoriniu bloku garso plokštės yra tokios, kurios vis dar diegiamos į kompiuterio vidų, tačiau turi išorinį modulį. Visa tai daroma todėl, kadangi nei FireWire, nei USB negali suteikti tos apsikeitimo spartos tarp garso plokštės ir procesoriaus, kurią gali suteikti PCI Express sąsaja. Šie įrenginiai skirti dar siauresniam žmonių ratui, ir pirmiausia – namuose esančioms garso įrašų studijoms.