Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
2411 €
1425 €
681 €

Aušintuvai

TipTop.lt galima įsigyti beveik visų garsiausių gamintojų aušintuvus, kuriuos naudoja ne tik centriniai procesoriai, bet ir vaizdo plokštės, kietieji diskai, prieinami ir korpusiniai ventiliatoriai. Iš dabartinių gamintojų produkcijos prieinami kompanijų Cooler Master, Zalman, Thermaltake, DeepCool, Arctic Cooling ir kt. sprendimai.

Intel procesoriai suderinami su aušintuvais kurie naudoja (LGA 775, 1155, 1156, 1366, Socket 478), taip pat AMD procesoriai su platformomis (Socket 754, 939, Socket AM2, AM3, AM3+, FM1, FM2). Aušintuvai skiriasi išsklaidomos šilumos galia, suderinamumu su platformomis, ventiliatorių skaičiumi, jų sparta ir kokybė ir t.t.

Renkantis aušintuvą, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į formatą. Tai svarbu dėl to, kad aušintuvai skirti darbui konkrečiose sistemose. Yra bokšto tipo modeliai, ant kurių paprastai tvirtinami dideli ventiliatoriai, pučiantys galinės korpuso sienelės link, o taip pat standartiniai aušintuvai, kurie pučia vėsų orą tiesiai į procesoriaus pusę – čia ventiliatorius montuojamas pagrindinės plokštės lizduose. Bokšto tipo aušintuvai gali būti montuojami į vidutinius ir stambius kompiuterinius korpusus, suderinamus dažniausiai su ATX ar net EATX formatais. Tradiciniai aušintuvai paprastai būna komplektuojami kartu su procesoriais, jie dažniausiai gaunami nemokamai, jie tinka kompaktiškiems korpusams, taip pat multimedia sistemoms. Dažnai korpusai turi specialiai aušintuvams skirtas oro išmetimo skyles.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į diegimo galimybę su konkrečiu procesoriaus lizdu, nenaudojant specialių adapterių. Nors dauguma šiandienių aušintuvų yra universalūs (suderinami tiek su AMD, tiek su Intel platformomis), neatmetama galimybė, jog palaikomų lizdų sąraše jums reikiamo gali nebūti.

Aušintuvo konstrukcijoje gali būti numatyti termo vamzdeliai. Modeliai be jų turi vientisą konstrukciją ir dažniausiai skirti gamykliniam pakeisti, o taip pat dažniausiai skirti darbui sistemose, kur nėra didelių apkrovimų, o temperatūriniai parametrai yra neaukšti. Prie motininės plokštės aušintuvai gali būti tvirtinami, pasitelkiant specialią plokštelę, montuojamą iš kitos motininės plokštės pusės. Šiuo atveju, jei kompiuteriai jau surinkti, teks juos išardyti, ištraukiant motininę plokštę. Aišku, jei korpusas yra atitinkamo lygio, kartais to daryti nereikia.i

Bet kuris aušintuvas turi vieną (retesniais atvejai – du) ventiliatorių. Jie nedirba visiškai be triukšmo, tad jeigu jūs esate tylos gerbėjas, rinkitės modelius su neaukšta ventiliatorių sparta. Mažesnio skersmens ventiliatoriai gali dirbti didesne sparta, tuo tarpu didesnio skersmens ventiliatoriai gali veikti mažesne sparta su tuo pačiu efektyvumu. Taip pat reikėtų atkreipti ir į gamintojo pateikiamą triukšmo rodiklį, matuojamą decibelais. Paprastai 120 mm ventiliatorių atveju 20 dB rodiklis ties 1000 aps./min. yra normos ribose, tačiau 30 db paprastai jau yra daugoka. Tokio dydžio ventiliatorių greitis tylos mėgėjų paprastai ribojamas iki 600 aps./min. Nemažai įtakos triukšmo lygiui turi ir ventiliatoriuje naudojami guoliai, taip pat skiriasi ir jų ilgaamžiškumo parametrai.

Kai kurie ventiliatoriai gali turėti LED pašvietimą. Paprasčiausias būdas atskirti tokius ventiliatorius, jų neprijungiant prie sistemos – sparneliai būna permatomi. Aušintuvas su LED pašvietimu taps tikru žaidybinio arba prestižinio kompiuterio papuošalu. Bet kokiu atveju, renkantis aušintuvą, reikėtų visuomet atkreipti dėmesį į tai, kokiomis sąlygomis kompiuteriai ar nešiojami kompiuteriai bus eksploatuojami.