Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1930 €
2046 €
2072 €
item photo
Operatyvioji atmintis KINGSTON 16GB DDR4 2400MHz Module
7627 €
3689 €
3637 €
38773 €
12257 €
3781 €
13043 €
23467 €

Atmintis RAM

TipTop.lt prieinamas vienas plačiausių operatyvios atminties (RAM) asortimentų. Šiuo metu galima įsigyti tokių garsių kompanijų produkciją, kaip Kingston, Corsair, Crucial, A-Data, Patriot, Hewlett-Packard, Transcend, GoodRam, Nanya, Apacer, Lenovo, IBM, Dell ir kt.

Kompiuteriai naudoja operatyvios atminties modulius pagal tipą, gali būti DDR, DDR2, DDR3, pagal modulių talpą gali svyruoti nuo 512 MB iki 8 GB (kompleksuose pardavinėjami moduliai gali būti iki 64 GB talpos, tačiau jie naudojami dažniausiai darbo stotyse arba galinguose kompiuteriuose, skirtuose žaidimams ar kitoms sudėtingoms užduotims vykdyti). Operatyvios atminties modulių taktinis dažnis gali svyruoti nuo 333 MHz (DDR) iki pat 2400 MHz (DDR3) ir daugiau. Nešiojami kompiuteriai ir stacionarūs kompiuteriai naudoją skirtingus RAM modulius, tai bus arba SODIMM arba SO-DIMM.

Operatyvios atminties pasirinkimo kriterijai priklauso nuo įvairiausių aplinkybių. Kaip jau minėta, RAM modulių talpa gali būti 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB. Prieš pasirenkant operatyvios atminties modulį, pirmiausia reikia apsispręsti, kokio tipo ir talpos modulis turi būti, o vėliau atsižvelgti į suderinamumą su esama pagrindinės plokštės jungtimi (apie tai galima sužinoti vartotojo instrukcijoje arba gamintojo puslapyje Internete). Reikia paminėti, kad darbui operacinė sistema Microsoft Windows XP turėtu minimalius operatyvios atminties kiekius, tai yra 512 MB, tai leis dirbti su biuro programomis, naršyti Internete, peržiūrėti vaizdinę medžiagą, klausytis muzikos. Žaidimai paprastai reikalauja daugiau operatyvios atminties, taigi čia jau reikėtų pagalvoti apie jos padidinimą iki 1 GB arba 2 GB.

Operacinės sistemos, tokios kaip Windows Vista, Windows 7 ar Windows 8, rekomenduoja minimalius operatyviosios atminties kiekius bent nuo 2 GB, nors kai kurios kompiuterinės sistemos su Microsoft Windows 7/8 gali veikti ir su 1 GB RAM (tiesa, komfortišku darbą su tokia sistema pavadinti sunku). esant poreikiui žaisti ar dirbti su turinio kūrimo programomis (projektavimas, 3D grafika, kompiuteriniai žaidimai), kuo didesnis operatyvios atminties kiekis, tuo geriau.

Apsisprendę su operatyvios atminties talpa, reikėtų atkreipti dėmesį į RAM modulių spartą, kuri žymima megahercais (MHz) – paprastai laikoma, kad kuo didesnis taktinis dažnis, tuo didesnis yra duomenų perdavimo greitis, taigi programos veiks greičiau toje sistemoje, kurioje RAM modulių duomenų pralaidumas bus didesnis (ypač tai aktualu, esant reikalui dirbti su galingo kompiuterio reikalaujančia programine įranga, pavyzdžiui, dirbant su 3D grafika, vaizdinės medžiagos kodavimu ir t.t.).

Reikia turėti omenyje, kad kiekvienas RAM modulių standartas turi savo taktinio dažnio ribą, t.y. kuo naujesnis DDR DRAM standartas, tuo jis gali dirbti didesniu dažniu. DDR atveju jis paprastai apsiriboja 400 MHz, DDR2 atveju – iki 800 MHz (atskirais atvejais – iki 1066 MHz), tuo tarpu DDR3 standartas paprastai veikia 1066/1333 MHz taktiniu dažniu, nors spartesnėms sistemoms siūlomi 1600/1833 MHz moduliai, tuo tarpu spartinimu užsiimantys kompiuterių vartotojai bei entuziastai gali atkreipti dėmesį į DDR3 modulius su 2400 MHz (ar net didesniu taktiniu dažniu). Kartu nemažai įtakos RAM spartai turi CAS Latency (CL) parametrai – kuo mažesni CAS parametrai, tuo sparčiau turi veikti operatyvios atminties moduliai.

DDR4 yra naujausias operatyvios atminties standartas, kuris pasižymi padidintu taktiniu dažniu (nuo 2133 MHz iki 4266 MHz) bei mažesne DRAM modulio įtampa, lyginant su DDR3.