Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
777 €
6489 €
3285 €
1676 €
1446 €
1475 €
910 €

Adapteriai / Šakotuvai

Tiptop.lt internetinėje parduotuvėje galite įsigyti įvairių adapterių ir šakotuvų, pritaikytų kompiuteriams. Tokių įrenginių poreikis atsiranda tuomet, kai įvairios informacijos laikmenos ar kiti kompiuterio priedai nėra įmanomi suderinti su turimu kompiuteriu ar tiesiog neturima laisvų jungčių.

Pavyzdžiui, senesnės kartos kompiuteriuose nėra galimybės nuskaityti SD korteles, taip pat ne visuomet yra įmanoma pritaikyti tam tikras jungtis, pvz. mini USB, taigi tam reikalingi specialūs adapteriai, galintys reikiamas priemones pritaikyti taip, kad jas galėtų nuskaityti jūsų kompiuteris. Dažnai adapteriai yra naudojami tik tam tikros rūšies priemonių pritaikymui, tačiau galima rasti ir universalių variantų, tinkančių įvairaus tipo įrenginiams (pvz. universalūs atminties kortelių skaitytuvai).

Kalbant apie šakotuvus, galima būtų sakyti, jog jie taip pat yra savotiški adapteriai, t.y. tai priemonės, skirtos priderinti didesnį įrenginių kiekį prie kompiuterio. Pavyzdžiui, jei jūsų kompiuteryje esančios USB jungtys jau yra panaudotos įvairių išorinių įrenginių prijungimui, šakotuvas gali pagelbėti, sudarydamas sąlygas didesniam įmanomam įrenginių kiekio pajungimui.

Svarbu pastebėti, kad dauguma šakotuvų patogūs tuo, jog norint jais pasinaudoti, nėra reikalinga papildoma instaliavimo procedūra. Tokius šakotuvus užtenka prijungti tiesiai prie kompiuterių, nesvarbu, jie būtų stacionarūs ar nešiojami. Šakotuvai taip pat yra suderinami su visomis operacinėmis sistemomis ir dažniausiai nėra didelių apimčių. Taigi, šakotuvai patogūs tuo, jog juos galima puikiai pritaikyti keliaujant, kuomet prie kompiuterio reikia prijungti daugiau papildomų įrenginių. Tuo pačiu jie neužima daug vietos.

Priklausomai nuo gamintojų ar panaudojimo specifikos, šie prietaisai gali būti lanksčiomis arba statinėmis jungtimis. Lanksčias jungtis turintys šakotuvai ir adapteriai yra patogūs tuo, jog prie jų pajungiant papildomus įrenginius yra išsprendžiama jų išdėstymo problema, o taip pat jungtys apsaugomos nuo pažeidimų esant didesniam pajungiamų prietaisų svoriui ar nepatogiai padėčiai. Paprastai tariant, lanksčios jungtys palengvina daugelio prietaisų naudojimą. Tai ypač pasakytina apie šakotuvų ir adapterių panaudojimą su nešiojamaisiais kompiuteriais.

tiptop.lt