Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1671 €
730 €
1254 €
item photo
Kietojo disko dėžutė CHIEFTEC ALU.BOX FOR 2.5inch HDD 12.5mm
1563 €
item photo
Kietojo disko dėžutė Logilink MR0005
1628 €
3480 €
2172 €
898 €
898 €
353 €
325 €
348 €

Dėžutės

Nuolat didėjant informacijos kiekiui, kurį reikia pernešti iš vieno kompiuterio į kitą, kyla mobilių duomenų saugojimo kaupiklių poreikis, kurie gali saugoti tikrai daug informacijos. Vis tik išoriniai kietieji diskai yra gana trapūs ir nešiotis juos yra gana rizikinga, kadangi kietieji diskai gali susidurti su nestabilia veikla ir netgi informacijos praradimu. Tam reikalui, jei jau turite įsigiję kietą diską ir norite padaryti jį mobiliu, arba tiesiog turite seną kietą diską, kurį norite panaudoti kaip išorinį duomenų kaupiklį, galite atkreipti dėmesį į išorines kietų diskų dėžutes, kurios gali 2,5“ arba 3,5“ (daug rečiau dabar pasitaiko 5,25“) standarto, kurie skiriasi savo ergonomika, komplektacija ir darbo kokybe.

Šiuo metu TipTop.lt galima įsigyti tokių gamintojų, kaip Raidsonic, Thermaltake, Logilink, Digitus, Sweex, Gembird, Tracer, Chieftec, 4World, Inter-Tech, Tandberg Data, Zalman, iTec, Delock, Manhattan, Natec, Qnap, JJ Computer, Patriot, Kingston, Sandberg, Trendnet, Spire, Transcend ir kitų kompanijų sprendimų.

Galima spėti, kad paskutiniu metu vis daugiau žmonių susiduria su didelių informacijos kiekių pernešimo problema. Daugelis tam dabar naudojasi kaupikliais, kurie sukurti NAND Flash atminties pagrindu. Vis tik paplitusių (ir daugmaž patrauklių savo kaina bei kokybe) Flash kaupiklių talpa paprastai šiuo metu neviršija 16-32 GB, daug talpesni yra greičiau išimtis, į kurią reikėtų investuoti tikrai didelę pinigų sumą. Tam, kad būtų surastas geriausias variantas, galima naudoti tiek 2,5“, tiek ir 3,5“ kietų diskų dėžutes, kurių palaiko IDE (senesnės HDD versijos) ir SATA (šiuo metu populiariausias) standartus.

2,5“ kieti diskai patrauklūs savo tyliu darbu, nedideliais matmenimis, didesniu, nei 3,5“ modeliai, atparumu vibracijai ir mechaniniam poveikiui bei mažiems įtampos svyravimams. (5 voltai prieš 12 voltų 3,5“ modeliuose). Atitinkamai, tokiems diskams skirtos dėžutės gali būti prijungti prie kompiuterio be papildomo maitinimo šaltinio – kadangi nešiojamieji kompiuteriai nuo pat pradžių yra diegiami su 2,5“ diskais, kur visos šios aplinkybės yra labai svarbios. Paprastai 2,5“ diskų maitinimui užtenka įtampos ir stiprio, perduodamo per USB sąsają, tačiau dėl įtampos svyravimų (tokius turi ypač seni kompiuteriai), gali kilti nesklandumų. Kad viso to išvengtume, naudojamas papildomas maitinimas per antrą USB lizdą, arba bandoma pasitelkti 220 V maitinimo adapterį.

Vis tik 3,5“ kieti diskai neužleidžia savo pozicijų dėl vienos paprastos priežasties: jų maksimali talpa visąlaik bus du – tris kartus didesnė, nei 2,5“ modeliuose.

Taip pat reikia turėti omenyje, kad apsauginės kietų diskų dėžutės projektuojamos, atsižvelgiant į skirtingų standartų ypatumus, kadangi aišku, jog nešiojami diskai mažiau bijo vibracijos, nei stacionariems kompiuteriams skirti kietų diskų modeliai.

Kietų diskų dėžučių sparta priklauso ne tik nuo paties kieto disko, tačiau ir nuo sąsajos. Šiuo metu standartu galima laikyti USB jungtį (senesnės – USB 2.0, naujesnės – USB 3.0), tačiau galima sutikti modelių ir su SATA. Tam reikalui motininė plokštė privalo turėti eSATA sąsają, per kurią tokiems diskams paduodamas maitinimas, o kartu perduodami duomenys – čia sparta jau gali siekti ne tik 3 Gbit/s (standartas SATA-II), tačiau ir 6 Gbit/s (standartas SATA-III).