Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1458 €
item photo
Išorinis kietasis diskas VERBATIM Store n Go 2TB HDD silver
7808 €
item photo
Išorinis kietasis diskas SILICONPOW SP010TBPHDA80S3K External HDD
5702 €
15656 €
item photo
Išorinis kietasis diskas ADATA HV300 1TB USB3.1 HDD 2.5i Black
4920 €
item photo
Išorinis kietasis diskas SAMSUNG SSD T5 External 1TB USB3.1 Red
18086 €
1813 €
28725 €
item photo
Išorinis kietasis diskas SILICONPOW SP010TBPHDA30S3W External HDD
5638 €
10559 €
8515 €
8866 €
item photo
išorinis kietasis diskas SILICONPOW SP010TBPHDA30S3K External HDD
5448 €
44936 €
19187 €
item photo
Išorinis kietasis diskas TRANSCEND 1TB StoreJet 6.4cm USB3.0 blau
6236 €

Išoriniai kieti diskai - HDD, SSD

Išorinius kietus diskus siūlo tiek didieji tokio tipo duomenų kaupiklių gamintojai – Western Digital (WD), taip pat žinoma kaip HGST, Seagate ir Toshiba, tiek ir mažesnės (tačiau taip pat garsios) kompanijos – A-DATA, Transcend, Lacie, Verbatim, PQI, Intenso, Plextor, Prestigio, Buffalo, HP, Imation, Silicon Power.

Išorinių kietųjų diskų talpa praktiškai nesiskiria nuo tų, kurie skirti naudojimui asmeniniuose kompiuteriuose (stacionariuose ir nešiojamuose): 3,5“ išoriniai kietieji diskai paprastai turi tokio paties formato kietus diskus, sutinkamus stacionariuose kompiuteriuose, tuo tarpu 2,5“ išoriniai kietieji diskai, kuriuos sutinkame nešiojamuose kompiuteriuose. Tokiu būdu, sutinkamų modelių talpa gali svyruoti nuo 32  GB iki pat 4 TB.

Didžiausią talpą turi išoriniai kietieji diskai, turintys 3,5“ formatą. Tokiuose modeliuose gali būti įdiegti daugiau nei vienas kietas diskas, jiems reikalingas papildomas maitinimas, todėl komplektacijoje be duomenų perdavimo kabelio rasime ir išorinio maitinimo adapterį. Taigi jie labiau tinkami laikyti stacionariai, dažnai kaip atsarginių kopijų talpyklos, o nešiotis jie nėra patogūs tiek dėl svorio, tiek dėl papildomo maitinimo poreikio. Šią problemą sprendžia 2,5“ formato išoriniai kietieji diskai, kuriems maitinimas paprastai perduodamas per tą patį kabelį, kaip ir duomenys. Dar didesnį mobilumą/patogumą siūlo 1,8“ išoriniai kietieji diskai, tačiau šių maksimali talpa yra mažesnė, nei 2,5“ išorinių kietų diskų.

Taip pat išorinius kaupiklius galima skirstyti į modelius, kurie turi skirtingą kietų spartą, matuojamą apsisukimai per minutę. Šiuo metu sutinkami 5400, 5900 ir 7200 apsisukimų per minutę kietieji diskai, kurie skiriasi ir duomenų skaitymo/įrašymo sparta. Šiuo atveju spartos rodiklį daug lemia ir sąsaja, kuria prijungiamas išorinis kietas diskas prie kompiuterio. Šiuo metu labai paplitusi USB 2.0 jungtis yra tas ribojantis faktorius, kuris neleidžia išnaudoti kieto disko spartos (ją paprastai apriboja iki maksimalių maždaug 30 MB/s). Šią problemą bandoma spręsti, įdiegiant naujausią USB 3.0 jungtį, kuri jau tampa rinkos standartu. Taip pat galima rasti išorinių kaupiklių su eSATA, Firewire ir Thunderbolt jungtimis, tačiau jos nėra tokios populiarios, kaip USB.

Tarp išorinių kietų diskų modelių galima sutikti ir tokių, kuriuose įdiegtas SSD tipo duomenų kaupiklis. Šiuose yra naudojama Flash atmintis, kurią galima sutikti USB atmintinėse. Šios pagrindiniai privalumai, lyginant su tradiciniais kietais diskais (HDD) – tai didelis atsparumas vibracijai, kritimui ir kitokiam nepalankiam aplinkos poveikiui, taip pat jų maksimali duomenų skaitymo bei rašymo sparta yra didesnė. Antra vertus, iš minusų galima paminėti daug didesnę kainą, lyginant tos pačios talpos išorinis kietus diskus ir išorinius SSD, kartu reikia prisiminti, kad SSD turi ribotą duomenų įrašymo ciklų skaičių, dėl kurių SSD kietasis diskas dėvisi, o jo talpa po truputį mažėja.