Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1.08893 €
57460 €
7373 €
16813 €
29428 €
78759 €
36591 €
90092 €
66605 €
28002 €
60716 €
item photo
Dokumentų skeneris EPSON Workforce DS-80W
18069 €

Skeneriai

Beveik kiekvienas kompiuterių naudotojas yra susidūręs su popierinių dokumentų konvertavimo į elektroninę formą problema. Informacijos suvedimo rankiniu būdu procedūra paprastai atima nemažai laiko, be to, galima pridaryti ir klaidų. Aišku, rankinis įvedimas galimas tik su tekstais, tačiau su paveiksliukais daug sudėtingiau. Tam reikalui galima pasinaudoti skeneriais, kurie leidžia į kompiuterį įvesti tiek paveiksliukus, tiek ir tekstinę informaciją. Skenerių gamintojų yra tikrai nemažai (juos gamina kompanijos Epson, HP, Canon, Mustek, Mediatech, Plustek, Overmax ir kiti), o jų tipų taip pat yra ne vienas.

Skeneriai gali nuskaityti informaciją nuo tokių duomenų nešėjų, kaip popierius, plėvelė ir kitokių „analoginių“ teksto ar paveiksliukų nešiotojų, bei visa tai kompiuteris konvertuoja į suprantamą kalbą – skaitmeniniu formatu. Skeneriai sutinkami visur – didelėse kompanijose, kur apdorojami didžiuliai dokumentų archyvai, leidybos srityje, konstruktorių ir inžinierių organizacijose, o taip pat nedilelėse firmose bei namuose.

Skenerių panaudojimo sritis yra labai plati, taigi ir jų tipų yra visa eilė. Jų kaina gali skirtis nuo kelių šimtų ir keliasdešimties tūkstančių litų, optinė raiška gali siekti nuo 100 iki 10000 taškų viename colyje (dpi, dots per inch), tuo tarpu skenavimo greitis gali svyruoti nuo kelių iki keliasdešimties lapų per minutę. Ne kiekvienas skeneris bus tinkamas visoms užduotims, taigi reikia rinktis pagal poreikį ir gamintojo deklaruojamus techninius parametrus: konstrukcijos tipas, formatas, raiška, spalvų gylis, optinių tankių diapazonas ir kita. Paprastai galima išskirti keletą skenerių tipų pagal jų konstrukciją – rankiniai, planšetiniai, būgniniai ir faksimilinio padavimo. Kiekvienam iš jų būdingi tiek privalumai, tiek ir trūkumai.

Rankiniai, arba paprastieji skeneriai apdoroja maždaug dešimties centimetrų pločio dokumentų juostas, o jie pirmiausia aktualūs nešiojamų kompiuterių vartotojams. Jie yra lėti, jų optinės raiškos yra nedidelės (paprastai iki 100 dpi), paveiksliukus dažnai skenuoja šiek tiek perkreiptus. Antra vertus, jie yra nebrangūs ir kompaktiški, t.y. būtent tai, ko reikia mobiliems vartotojams.

Faksimilinio tipo skeneriai lapus praleidžia per specialią nišą, pasinaudojant tam skirtais ratukais (pastarieji paprastai tampa perkreipto dokumento priežastimi). Tokiu būdu, šio įrenginiai nėra tinkamai duomenų skaitmenizacijai, pavyzdžiui, iš knygų ar žurnalų. Tokių skenerių naudojimas yra ribotas, todėl jų kiekis rinkoje nuolat mažėja.

Planšetiniai skeneriai yra vieni iš labiausiai paplitusių rinkoje, jie turi eilę privalumų pagal panaudojimo būdą, t.y. jie yra daug universalesni už kitus. Jų viršutinis dalis labai primena kopijavimo aparato viršų: dokumento originalas arba plokščias daiktas dedamas ant specialaus stiklo, po kuriuo juda speciali optika ir analoginis – skaitmeninis konverteris. Tiesa, yra skenerių modelių, kurie daug tiksliau atlieka savo darbą, kadangi dokumentas su stiklu juda, tuo tarpu optika ir konverteris – ne. Paprastai planšetiniai skeneriai nuskaito originalą, pašviesdami jį iš apačios, iš konverterio pozicijos. Kad būtų gautas aiškus vaidas, skenuojant skaidrę arba fotojuostelę, reikia, kad apšvietimas būtų sudaromas tarsi iš nugarinės dalies. Tam reikalui naudojamas specialus skaidrių priedėlis, kuris sudarytas iš lempos, kuri sinchroniškai juda su skenavimo optika ir turi atitinkamą spalvinę temperatūrą.

Būgniniai skeneriai žymiai pranašesni už planšetinius savo šviesos šaltinio galią, tačiau jie paprastai naudojami išskirtinai poligrafijoje, kur reikia labai aukštos kokybės.