Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Fakso aparatai

Fakso aparatai (neretai vadinami faksimilėmis) turi labai platų funkcionalių galimybių diapazoną ir lygiai tokį patį platų kainų lygį. Šiuolaikinis faksas – tai visuomet kažkas daugiau nei paprastas faksas, o kiek tai „daugiau“, priklauso išskirtinai nuo vartotojo pageidavimų. Fakso aparatus gamina tokios kompanijos, kaip Canon, Panasonic, Brother ir kiti gamintojai.

Turbūt paprasčiausias ir patikimiausias fakso aparatas, kurio nė viena sekretorė ar biuro vadybininkas neturėtų galutinai išvesti iš rikiuotės ilgam laikotarpiui, tai paprastas telefonas su fakso funkcionalumu, taip pat galimybe gaunamą faksą atspausdinti. Dokumentus tokiu faksu galite siųsti, turint bet kokį popierių, tuo tarpu gauti galima, pasirinkus termopopierių. Vaizdas ant tokio popieriaus atsiranda toje vietoje, kur pašildo fakso įrenginys. Tokio tipo faksai yra ne tik patikimi, tačiau ir pigūs, jų eksploatacija – taip pat. išlaidos tokiam įrenginiui paprastai apsiriboja išlaidomis termopopieriui, kuris paprastai pardavinėjamas rulonuose.

Tokių fakso aparatų trūkumu galima laikyti faksimilinių pranešimų neilgaamžiškumą. Termopopierius nėra labai patikimas, su laiku jis tamsuoja, o jame esantis vaizdas tarsi pranyksta. Papildomai pačio vaizdo kokybė nėra labai aukšta.

Nežiūrint į tai, kad kol kas kalbame apie pradinio lygio fakso aparatus, visi jie, kaip taisyklė, turi gana platų funkcijų rinkinį: telefono numerių sąrašą, galimybė skambinti į kitą faksą ir gauti iš jo patalpintą jame dokumentą, pagreitintą rinkimą ir t.t. Kai kurie modeliai gali automatiškai apipjauti popierių, autoatsakiklį ir panašiai.

Jei reikalingas kokybiškas faksų spausdinimas, o juo labiau ilgalaikis jų saugojimas be kokybės praradimo, būtinas fakso aparatas, priklausantis daug aukštesniam lygiui. Eksploatacinės išlaidos šiuo atveju žymiai padidės, lyginant su elementariu termopopieriumi.

Faksimiliniai įrenginiai, kurie suteikia gerą vaizdo kokybę ant standartinio A4 popieriaus, yra kelių tipų. Paprastesnis ir pigesnis – faksas su termo pernešimo sistema. Panašu į termopopierių, tačiau ne visai. Pagrindinis vaizdų spausdinimo elementas – speciali, tačiau gana brangi plėvelė, kuri turi savo resurso ribas, t. y. ją reikia periodiškai keisti. Tokiu būdu atspausdinti fakso lapo kopija kainuoja žymiai daugiau nei tai būtų galima padaryti su lazeriniu įrenginiu. Praktika rodo, jog padarius tūkstantį kopijų paprasčiau tiesiog būna įsigyti brangesnį lazerinį spausdintuvą su fakso funkcija. Taigi modeliai, kurie naudoja termo pernešimo principą, daugiau tiks namų vartotojams arba nedideliuose biuruose, kur faksas gaunamas/išsiunčiamas retai.

Antras kokybiškų faksų tipas – tai lazeriniai fakso aparatai. Šie įrenginiai naudoja technologiją, kuri yra analogiška lazeriniams spausdintuvams. Iš esmės, tai yra pažangus faksas su lazeriniu spausdintuvu. Čia reguliariai reikia keisti tonerį ir įrenginio būgną. Priklausomai nuo fakso kainos ir to, kai daug spausdinama vaizdinės medžiagos, grafinių detalių ir panašiai, tonerio paprastai užtenka nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių kopijų. Būgnas paprastai keičiamas, kai toneris pakeistas apie tris – penkis kartus.

Lazeriniai įrenginiai savo žemiausių kainų kategorijoje kainuoja apie 600-700 litų. Vaizdo kokybė pasiekiama maždaug 600 dpi lygyje, to paprastai jau užtenka ir nuotraukoms, tačiau tokių kopijų paprastai padaroma ne daugiau kaip dešimt per minutę. Tūkstantis padarytų kopijų su tokias įrenginiais kainuoja maždaug penkis šimtus litų. Tarp lazerinių faksų galima sutikti ir taip vadinamų daugiafunkcinių įrenginių, kurie savyje apjungia spausdintuvą, kopijavimo įrenginį, skenerį, tą patį faksą ir netgi modemą, nors paprastai dabar diegiama tinklo plokštė, leidžianti prijungti įrenginį prie bendro įmonės tinklo ir siųsti faksus nuotoliniu būdu. Aišku, reikia turėti omenyje, kad kuo universalesnis įrenginys, tuo prasčiau jam sekasi su kokybe.